Історія кафедри

Кафедра акушерства, хірургії і терапії факультету ветеринарної медицини була сформована у 1994 році. Основне завдання педагогічного складу кафедри – надати студентам ґрунтовні знання з таких клінічних ветеринарних дисциплін: акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин; оперативна хірургія; загальна та спеціальна хірургія; офтальмологія, ортопедія та травматологія; анестезіологія тварин, які є випускними за спеціальністю. Головним завданням кафедри є організація та здійснення навчально-методичної і наукової роботи за профілем кафедри, виховної роботи серед студентів, підготовка науково-педагогічних кадрів і підвищення їх кваліфікації.

Кафедру акушерства і хірургії в період з 1994 року по 2020 рік очолював доктор ветеринарних наук, професор Калиновський Г.М.

 

Калиновський Григорій Миколайович

Калиновський Григорій Миколайович

Калиновський Григорій Миколайович народився 19 квітня 1938 р., с. Нагачів Яворівського району Львівської області. З 1955 по 1957 рр. –  слухач однорічної ветеринарної школи м. Львова та молодший фельдшер колгоспу ім. Сталіна в с. Нагачів. З 1960 по 1965 р.р. навчався на факультеті ветеринарної медицини Національного аграрного університету. Після цього впродовж 7 років працював у Тячівському районі Закарпатської області, займаючи посади завідувача Дібровської ветеринарної дільниці, заступника головного ветеринарного лікаря району і старшого ветеринарного лікаря радгоспу “Верховина”. У 1972 році навчався в аспірантурі при кафедрі акушерства НАУ. У 1975 захистив кандидатську дисертацію на тему “Гістологічні зміни в карункулах, фізико-хімічні і цитологічні показники в лохіях корів у післяродовий період”, м. Київ. З 1975 року по 1995 рік працював на факультеті ветеринарної медицини НАУ, займаючи посади асистента і доцента кафедри хірургії. Докторську дисертацію на тему “Морфофункціональне обґрунтування раціональної профілактики акушерської патології в корів” захистив у 1993 році (м. Львів). У 1994 році присвоєно наукове звання професора кафедри хірургії НАУ. З 1995 року працював завідувачем кафедрb акушерства і хірургії ЖНАЕУ. З 1996 по 2011 рік був деканом факультету ветеринарної медицини.

Був співавтором "Довідника ветеринарного лікаря" (Київ: Наука – 1990), підручників "Загальна ветеринарна хірургія" (Київ: Наука – 1990), "Спеціальна ветеринарна хірургія" (Київ: Наука – 1991), довідника "Болезни молодняка сельскохозяйственных животных", монографії "Материнська плацента і затримання посліду у корів" (Житомир, 2003), начальних посібників «Хірургія з анатомією коня», «Фізіологія та патологія розмноження великої рогатої худоби» та інш., автором і співавтором численних методичних порад і розробок для студентів, наукових статей.

Був членом спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій у Харківській зооветеринарній академії, Білоцерківському державному аграрному університеті, Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, у Державному агроекологічному університеті, Національному аграрному університеті, Сумському національного аграрному університеті.

З травня 2020 року кафедру акушерства і хірургії очолює кандидат ветеринарних наук, доцент Грищук Г. П.

Загальна кількість співробітників кафедри –  11 осіб, у тому числі науково-педагогічний склад –  10 осіб, лаборанти –  1 особа.

Колектив кафедри акушерства і хірургії

Колектив кафедри акушерства і хірургії

Колектив кафедри акушерства і хірургії 2

Колектив кафедри акушерства і хірургії 

Матеріально-технічна база кафедри.

Кафедра обладнана необхідним устаткуванням для проведення занять згідно з робочими програмами, чотирма спеціалізованими навчальними лабораторіями і однією науково-дослідною, манежем, операційною, а також приладами, реактивами, технічними засобами навчання. Практичне навчання проводиться на 10 філіях кафедри та 4-х базах практик.

Філії кафедри:

 1. Селянське фермерське господарство “Зоря” с. Заріччя Овруцького району Житомирської області – до 2021 року.
 2. Приватне підприємство «Агро-Цвіт», с. Нова Рача Радомишльського району Житомирської області – до 2022 року.
 3. Фермерське господарство «Хорс – КЛМ», с. Лучин Попільнянського району Житомирської області – до 2022 року.
 4. Товариство з обмеженою відповідальністю «Каміньське», с. Камінь Романівського району, Житомирської області – до 2022 року.
 5. Товариство з обмеженою відповідальністю «Подільський господар», с. Мокиївці Шепетівського району, Хмельницької області – до 2022 року.
 6. Ветеринарна клініка «Айболіт», м. Луцьк Волинської області – до 2022 року.
 7. Товариство з обмеженою відповідальністю «Зірка Полісся», с. Латаші Народицького району, Житомирської області – до 2023 року.
 8. Ветеринарна амбулаторія, с. Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області – до 2024 року.
 9. Ветеринарна амбулаторія «Прайд», м. Бердичів Житомирської області – до 2024 року.
 10. ФОП Нікітін (клініка ветеринарної медицини «Багіра»), м. Житомир – до 2025 року.

Проведення спільної навчально-виробничої діяльності:

 1. ФГ “Лука-Агро”, с. Лука, Житомирського р-ну Житомирської області – до 2021 року;
 2. Благодійна організація захисту тварин “Айболит”, Житомирська обл., м. Бердичів, вул. Леніна, 76 – до 2021 року;
 3. ЦВМ “Айболит” ФОП Орлюк Сергій Валерійович, Житомирська обл., м. Бердичів, вул. Леніна, 76 – до 2021 року;
 4. Приватне сільськогосподарське підприємство «Україна», с. Почуйки Попільнянського району Житомирської області – до 2021 року.

Кафедра забезпечує навчання студентів за спеціальністю «Ветеринарна медицина» з дисциплін:

Акушерство, гінекологія і біотехнологія відтворення тварин

Акушерсько-гінекологічна патологія дрібних тварин

Акушерсько-гінекологічна патологія продуктивних тварин

Біотехнологія у ветеринарній медицині

Біотехнологія відтворення продуктивних тварин

Ветеринарна мамологія

Ветеринарна анестезіологія

Вступ до фаху

Ветеринарна андрологія

Діагностика вагітності і неплідності тварин

Загальна і спеціальна хірургія

Імунологія відтворення

Оперативна хірургія, топографічна анатомія та анестезіологія

Ортопедія та офтальмологія

Хірургічні хвороби дрібних тварин

Хірургічна патологія продуктивних тварин

 

Адреса: 10025, м. Житомир, вул. Корольова, 39

Телефон: (0412) 33 – 10 – 88  (0412) 33 – 39 – 50