Бухгалтерський облік знаходиться вище всіх наук та мистецтв, бо всі мають потребу в ньому, а він ні в кому не потребує. Без бухгалтерського обліку світ став би некерований і люди не змогли б розуміти один одного

Бартоломео де Солозано

 

Бо сказано: хто не лічить, то той і не має!

Тарас Шевченко, «Наймичка»

 

Бухгалтерія – одна з точних і найважливіших професій. Без бухгалтерів зараз не можливо уявити собі життя, адже бухгалтерія так чи інакше стосується кожної цивілізованої людини. Від блискучих знань і досвіду наших бухгалтерів залежить функціонування будь-якої економіки.

10 листопада щорічно відзначається Міжнародний день бухгалтерії. Дата 10 листопада було обрано не випадково - 10 листопада 1494 у Венеції була опублікована книга «Все про арифметику, геометрію і пропорції», автором якої був Лука Пачолі, який спробував підсумувати знання про математику того часу. Один із розділів цієї книги називався «Про рахунки та інші записи», де Лука Пачолі зробив прогноз щодо того, що кожна людина не зможе спокійно лягти спати до тих пір, поки дебет (наявне майно) не зійдеться з кредитом (джерелами надходження майна).

Лука Пачолі стверджував: “Хто в справах своїх не вміє бути гарним бухгалтером, той буде бродити як сліпий у пітьмі, навмання, і не минути йому великих збитків”.

Луку Пачіолі називають “батьком бухгалтерії”, для розуміння якої в 1944 році французьким ученим Ж.Б. Дюмарше був створений Міжнародний герб бухгалтерів. 1946 році герб був затверджений міжнародним конгресом бухгалтерів як інтернаціональна емблема працівників рахівництва.

 

ЗНАННЯ-ДОВІРА-НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Знання, уміння, навички фахівця з обліку і аудиту формуються виходячи із сутності герба.

На ньому зображено три предмети:сонце, ваги і крива Бернуллі, а також девіз: «SCIENCE-CONSCIENCE-INDEPENDЕNCE» («ЗНАННЯ-ДОВІРА-НЕЗАЛЕЖНІСТЬ»).

Предмети на гербі символізують наступне:

  • сонце – облік як інструмент, що освітлює господарську діяльність кожного підприємства і особи, через систему інформації;
  • ваги – рівність доходів та видатків, що забезпечує фахівець з обліку і аудиту, і є основою життя кожної особи;
  • крива Бернуллі – вічність професії бухгалтер – виникнувши одного разу, облік існує вічно, як і музика та кохання.

Що стосується України, то «День бухгалтера» відзначають щорічно 16 липня в день прийняття Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". У цей день працівники бухгалтерських служб і спеціалістів причетних до ведення обліку вітають керівники держави – Президент, Голова Верховної ради та Прем'єр-Міністр.