Організаційна робота із студентами у Житомирському національному агроекологічному університеті здійснюється відповідно до Конституції України, Загальної декларації прав людини, Закону України «Про вищу освіту», Закону України «Про мови», Указу Президента України щодо забезпечення та розвитку освіти, Державної національної програми «Освіта» (Україна ХХI століття), постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства освіти і науки України,  Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді від 16.06.2015 р. наказ № 641, Статуту та нормативних документів Університету.

У відповідності до Концепції національно-патріотичного виховання в університеті діє комплексний план виховної роботи університету та його структурних підрозділів (факультетів, гуртожитків, бібліотеки, кафедри фізичного виховання тощо) за наступними напрямами: національно-патріотичного, морально-естетичного, екологічного, фізичного, трудового, естетичного та громадянського виховання студентської молоді, виховання культури поведінки та спілкування, виховання культури навчальної та науково-дослідної діяльності, виховання інформаційної культури.

В університеті діють творчі колективи та гуртки, об’єднання, спортивні секції, тижні кафедр, Систематично проходять семінари з обміну досвідом для заступників деканів з організаційної роботи та кураторів академічних груп.

Виховання студента має на меті розвиток високоморальної, інтелігентної та творчої особистості. Виховання свідомого ставлення студентів до навчання сприяє оптимізації навчального процесу в університету. Впродовж начального року відслідковується та аналізується ставлення студентів до навчання за допомогою відповідних соціологічних дослідження. Їх успішність та відвідування занять аналізуються на старостатах, зборах кураторів, засіданнях рад факультетів та університету, батьківських зборах. На кожному факультеті оприлюднюється рейтинг студентів за результатами академічної успішності та дисциплін.

Головні пріоритети виховної роботи

Виховних процесом в на факультетах керують заступники деканів з організаційної роботи. Координацією даного процесу займається відділ соціального та гуманітарного розвитку.

Щоквартально проводяться семінари з обміну досвідом для заступників деканів з організаційної роботи та кураторів академічних груп, де вже розглянулись такі проблемні питання: планування виховної роботи в студентській академічній групі; теоретико-психологічні основи адаптації студентів І курсу до навчально-виховного процесу; удосконалення системи роботи кураторів з морального виховання студентської молоді, формування у студентів кращих рис громадян та патріотів своєї країни.

Відділ соціального та гуманітарного розвитку активно співпрацює з громадськими організаціями з якими має можливість зустрітись студентство університету за тематичними бесідами:

- громадська організація «Перспектика» – «Світ проти наркотиків»;

- суспільна організація «Екомір» – «Баланс здоров’я»;

- громадська організація «Авенір» – «Протидія торгівлі людьми»;

- Міжнародний благодійний фонд «Місія в Україну» – «Нехай комусь тепліше стане від наших добрих, гарних слів»;

Окрім того, вже традиційно представники УМВС у Житомирській області проводять зустрічі зі студентами на тему «Профілактика алкоголізму та наркоманії серед молоді».

Студенти університету щорічно є учасниками молодіжної освітньої програми «Школа Місцевого Самоврядування», що проводить коаліція НГО «ОСНОВА» та молодіжне об’єднання «ХХІ Платформа» за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.

Студенти університету активно беруть участь у різноманітних загальноміських заходах.

В аспекті патріотичного, морально-етичного, естетичного, екологічного виховання підтримуються кращі традиції університету та впроваджуються нові ідеї. Традиційно студенти всіх факультетів та університету загалом проводять заходи, присвячені значущим календарним датам: Новий рік, 8 Березня, День Пам’яті та Примирення, День Героїв, День Європи, День прапора, День Незалежності, День Знань, День працівника освіти, День захисників Вітчизни, День студента, День працівника сільського господарства, День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні, День Святого Миколая тощо.

В університеті шануються кращі традиції українського народу, втілюється в життя концепція національного-патріотичного і духовного відродження.

Напередодні Дня української писемності та мови (9 листопада) організовується виставка вишивок та картин з бісеру і природних матеріалів студентів та викладачів нашого університету. В березні місяці проходять Шевченківські читання.

Окрім того, відмітимо, що активно відзначається в університеті Всеукраїнський тиждень права, під час якого проходять майстер-класи з правових питань, у яких залучаються представники юридичної професії, провідні адвокати міста та області. Традиційно студенти екологічно факультету беруть участь у правовому турнір серед студентів ВНЗ Житомирщини, де неодноразово були переможцями. Також організовуються та проводяться чемпіонати з гри «Брейн-рингу» серед студентів-першокурсників.

Показники результативності виховної роботиЗаходи проведені в ЖНАЕУ протягом 2016-2017 н. р.

Студентство університету не стоїть осторонь благодійництва та допомоги тим, хто її потребує, а понад усе дітям з особливими потребами. У ЖНАЕУ діє центр волонтерської допомоги.

Активно йде робота у профорієнтаційному напрямі. Зокрема участь у «Ярмарку професій» в Житомирі, Житомирській області та за її межами. Проведення днів відкритих дверей в університеті тощо.

Показники результативності виховної роботи

Показники результативності виховної роботи з 2013 року по 2017 навчальні роки

Завзято працює студентське самоврядування в університеті. Завжди активні, творчі і небайдужі до суспільного на виховного процесу в університеті.

Діяльність виховної роботи ЖНАЕУ активно висвітлюється на сайті університету, засобах масової інформації та газеті «Наш дім».

Показники результативності виховної роботи