Організаційна робота із студентами у Житомирському національному агроекологічному університеті здійснюється відповідно до Конституції України, Загальної декларації прав людини, Закону України «Про вищу освіту», Закону України «Про мови», Указу Президента України щодо забезпечення та розвитку освіти, Державної національної програми «Освіта» (Україна ХХI століття), постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства освіти і науки України, «Про Стратегію національно-патріотичного виховання» від 18 травня 2019 року № 286/2019. 

Головне завдання  – будувати виховну діяльність, студентське середовище виховувати  у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності. Завдання викладачів полягає у тому, щоб слова «Україна», «патріотизм» набували для студента особливого сенсу, тобто сприймалися «не лише розумом, а й серцем». Не менш важливим є повсякденне виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів – Герба, Прапора, Гімну. Важливим аспектом національно-патріотичного виховання є повага та любов до державної мови. Мовне середовище повинно впливати на формування студента- громадянина, патріота України.

У відповідності до Концепції національно-патріотичного виховання в університеті діє комплексний план виховної роботи університету та його структурних підрозділів (факультетів, гуртожитків, бібліотеки, кафедри фізичного виховання тощо) за наступними напрямами: національно-патріотичного, морально-естетичного, екологічного, фізичного, трудового, естетичного та громадянського виховання студентської молоді, виховання культури поведінки та спілкування, виховання культури навчальної та науково-дослідної діяльності, виховання інформаційної культури.

Виховних процесом в на факультетах керують заступники деканів з організаційної роботи. Координацією даного процесу займається відділ соціального та гуманітарного розвитку.

Щоквартально проводяться семінари з обміну досвідом для заступників деканів з організаційної роботи та кураторів академічних груп, де розглядаються такі проблемні питання: планування виховної роботи в студентській академічній групі; теоретико-психологічні основи адаптації студентів І курсу до навчально-виховного процесу; удосконалення системи роботи кураторів з морального виховання студентської молоді, формування у студентів кращих рис громадян та патріотів своєї країни.

Відділ соціального та гуманітарного розвитку активно співпрацює з громадськими організаціями, з якими має можливість зустрітися студентство університету за тематичними бесідами:

- громадська організація «Перспектика» – «Світ проти наркотиків»;

- суспільна організація «Екомір» – «Баланс здоров’я»;

- громадська організація «Авенір» – «Протидія торгівлі людьми»;

- Міжнародний благодійний фонд «Місія в Україну» – «Нехай комусь тепліше стане від наших добрих, гарних слів».

Окрім того, вже традиційно представники УМВС у Житомирській області проводять зустрічі зі студентами на тему «Профілактика алкоголізму та наркоманії серед молоді».

Студенти університету щорічно є учасниками молодіжної освітньої програми «Школа Місцевого Самоврядування», що проводить коаліція НГО «ОСНОВА» та молодіжне об’єднання «ХХІ Платформа» за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.

Студенти університету активно беруть участь у різноманітних загальноміських заходах.

В аспекті патріотичного, морально-етичного, естетичного, екологічного виховання підтримуються кращі традиції університету та впроваджуються нові ідеї. Традиційно студенти всіх факультетів та університету загалом проводять заходи, присвячені значущим календарним датам: Новий рік, 8 Березня, День Пам’яті та Примирення, День Героїв, День Європи, День прапора, День Незалежності, День Знань, День працівника освіти, День захисників Вітчизни, День студента, День працівника сільського господарства, День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні, День Святого Миколая тощо.

sec 2

В університеті шануються кращі традиції українського народу, втілюється в життя концепція національного-патріотичного і духовного відродження.

sec 3