Жінка! Й поряд розквітають квіти.
Жінка! І сміються діти і веселка гра.
Мудрість жінки нас навчить радіти
І дощу, і сонцю, і ясним зіркам.

Немає серед нас жодної людини, яка не знає про існування прекрасного весняного свята – Міжнародного жіночого дня, що людство святкує 8-го Березня. Цього дня ми вітаємо усіх жінок, яких любимо, поважаємо, яким хочемо зробити приємність. Це свято весни, краси й любові. Обов'язково в цей день вітають жінок і на роботі, і вдома.

8 березня 1908 року робітниці міста Нью-Йорк, виснажені й доведені до розпачу невимовно важкою роботою та умовами праці, вийшли на вулиці, щоб відстоювати свої права. Вони були обурені жорстокими умовами праці — необхідністю працювати по 12-14 годин на день за мізерну платню, а тому вирішили не йти з вулиць, аж поки хазяї заводів і фабрик не пристануть на їхні умови щодо пом'якшення умов праці. Поліція намагалася розігнати натовп, але жодні заходи не були дієвими – жінки були налаштовані рішуче. Урешті-решт роботодавці погодилися виконати основну частину вимог, і робота на підприємствах була відновлена.

Ясна річ, 8 березня – згадка про ту досить успішну акцію протесту!

Це не тільки жіночий день, але ще й свято солідарності в боротьбі за мирне співіснування людей.

Сьогодні березень, а 8 березня на всій нашій планеті людство святкує Міжнародний жіночий день. Звісно, в різних країнах ставлення до цього свята різне, оскільки різним є ставлення й до жінки взагалі. Але в нашій країні, де ще з давніх-давен плекалося шанобливе ставлення до жінки, 8 березня традиційно стало святом весни, любові, краси та надії – всього того, що уособлює в особі жінка.

З нагоди цього свята у нашому університеті відбувся урочистий концерт.

О.Вознюк (відділ соціального та гуманітарного розвитку)

фото Сергія Глабчука

відео Василь Герасимчук