Цього року ХVІІ зліт студентських лідерів аграрної освіти вперше гостинно приймав один з найстаріших ВНЗ у Європі – Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького та зібрав 250 найкращих – іменних стипендіатів, студентів-відмінників навчання аграрних навчальних закладів.

У 2015 році Житомирщину представили: Євген Федючка (студент ІІ курсу агрономічного факультету), Ірина Западнюк (студентка ІІІ курсу факультету ветеринарної медицини), Микола Кривобочек (студент ІІІ курсу інженерно-технічного факультету), Вікторія Марчук (студентка ІІ курсу агрономічного факультету), Юлія Нікітіна (студентка ІІІ курсу факультету ветеринарної медицини), Марія Ревінцова (студентка ІІІ курсу агрономічного факультету), Ксенія Бальковська (студентка ІІІ курсу екологічного факультету), Віктор Скрипніченко (студент Житомирського агротехнічного коледжу), Ілона Присяжнюк (студентка Новочорторійського державного аграрного технікуму), Анастасія Поліщук (студентка Будівельного коледжу Житомирського національного агроекологічного університету).

Історія зльотів починається ще з 1999 року за ініціативи Міністерства аграрної політики України. Метою щорічного зльоту стало створення сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу, пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально й творчо обдарованої молодої еліти аграрної України з різних куточків нашої держави, їхньої самореалізації і утвердження у суспільстві.

За роки проведення зльотів у ньому взяли участь понад 4 тис. іменних стипендіатів та відмінників навчання. Серед учасників попередніх зльотів понад 250 осіб продовжують навчання в аспірантурі, близько 100 – працюють викладачами, частина працюють і навчаються за кордоном, близько 400 – працює у сільському господарстві, 200 – на державних і приватних підприємствах, 30 – в органах державного самоврядування. Решта продовжують навчання в аграрних вищих навчальних закладах України.

За доброю традицією, яка утвердилась у ЛНУВМ та БТ імені С. З. Гжицького, усі справи, починання розпочинаються Літургією у церкві св. Трійці, що є на території університету. Так було і цього разу: усі присутні помолилися за здоров’я учасників зльоту, настоятель церкви о. Степан благословив студентів та викладачів на добрі справи. Далі делегації, господарі та гості перейшли на майданчик перед головним корпусом університету, де розпочалася урочиста церемонія відкриття ХVІІ зльоту.

Лідери навчання усміхнені, енергійні, щасливі зі своїми керівниками крокували майданчиком. Їх оплесками вітали господарі свята – студенти й викладачі університету, члени вченої ради та гості зльоту. Та коли прозвучала делегація Луганської області, усі присутні встали. Окрім, гучних оплесків вітали вигуками: «Молодці!», «Справжні герої!». Луганчани хоча й евакуювалися із зони бойових дій, та все ж приїхали із самого пекла через всю Україну. За традицією, завершили презентацію делегацій студентських лідерів господарі свята.

На відкритті почергово вітали учасників зльоту: ректор ЛНУВМ та БТ імені С. З. Гжицького, професор Володимир Стибель; заступник голови Львівської обласної адміністрації Юрій Підлісний; заступник директора НМЦ «Агроосвіта» Тетяна Дудник; головний спеціаліст департаменту вищої освіти МОН Ігор Будько.

А далі відбувся святковий концерт-шоу, який чарував усіх присутніх. Першим привітав учасників зльоту засновник міста Лева – князь Данило Галицький зі своїми лицарями на конях, який звернувся з особливою промовою і просив берегти землі українські, присвячувати себе навчанню й науці та боротися з ворогами.

Були музичні вітання від художніх колективів ЛНУВМ та БТ імені С. З. Гжицького


Та коли заграв оркестр народних інструментів «Намисто» народні мелодії, студентські лідери пішли у танок, витанцьовуючи «Коломийку».

Вітали  гостей і наймолодші львів’яни – молодша група дитячого зразкового театру пісні «Горличка» – «Цьомочки», які викликали багато позитивних емоцій! А на завершення відбулося вогняне шоу від театру «Воскресіння».

Після такого емоційно вражаючого відкриття щасливі та повні вражень учасники роз’їхались у свої готелі.

На другий день зльоту учасники провели засідання Об’єднаної ради студентського самоврядування навчальних закладів І–ІV рівнів акредитації, на семи «круглих» столах обговорили актуальні проблеми сучасної ветеринарної медицини, галузі тваринництва, рослинництва, зовнішньоекономічної діяльності АПК України, фінансово-економічних аспектів розвитку аграрної економіки, проблем аграрного менеджменту, механізації сільського господарства.

Також відбувся фінал конкурсу «Кращий студент року», де були представлені таланти та гордість усіх навчальних закладів. Присутні мали можливість спостерігати за неймовірно цікавими презентаціями лідерів вищих аграрних закладів України. Всебічно розвинені особистості, неповторні, неординарні, енергійні та оригінальні фіналісти конкурсу розповідали про обраний фах, участь у громадській діяльності, досягнення у науковій роботі, шляхи самореалізації, а також демонстрували свої таланти. У своїх відеопрезентаціях довели, що мають активну життєву позицію, що беруть участь у житті своїх ВНЗ, вболівають за колег, та є членами громадських та волонтерських організацій, що беруть участь в управлінні своїх міст, очолюючи молодіжні організації при міських радах, та, крім того, співають, танцюють, займаються спортом, кулінарією, вишивкою, малюванням тощо.

Усіх фіналістів нагородили дипломами ДУ «НМЦ «Агроосвіта» та відзнакою-символом  «Кращий студент року». ЖНАЕУ представляла на конкурсі студентка ІІ курсу агрономічного факультету Вікторія Марчук.

Після смачної вечері учасникам зльоту було запропоновано переглянути художній фільм під відкритим небом. Організатори кіно-вечора  обрали стару, добру італійську комедію, яка ніколи не виходить з моди – «Приборкання норовливого». Адріано Челентано та Орнелла Муті згуртували під відкритим небом студентів, викладачів, зацікавлених перехожих, які виявилися не тільки цінителями кіно, а й розваг та солодощів. Кіновечір наповнив позитивними емоціями всіх присутніх, ніхто не залишився байдужим, домашній затишок та щирі усмішки підкорили навіть змучених сесією студентів та викладачів.

Третій день зльоту був присвячений історичним місцям древнього Львова. Учасники мали змогу відвідати музеї Львова та побувати на екскурсіях містом. Зокрема, відвідали Личаківський цвинтар, Шевченківський гай та прогулялися вуличками старовинного міста, де завжди гостинно й затишно, де поєднуються легенди і сучасність, – і все це можна побачити на власні очі, доторкнутися, відчути і розповісти...

У ввечері смакуючи запашну львівську каву, була можливість насолодитися ретро-вечіркою, яку організували учасники творчих колективів ЛНУВМ та БТ імені С. З. Гжицького.

Швидко минули чотири дні ХVІІ зльоту студентських лідерів аграрної освіти у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького і 19 червня відбулася церемонія закриття, під час якої ректор ЛНУВМ та БТ імені С. З. Ґжицького Володимир Стибель звернувся до учасників зльоту, бажаючи завжди залишатися такими енергійними, щирими та безпосередніми, долати перешкоди і досягати найкращих результатів.

Студентські лідери підвели підсумки роботи круглих столів. Після підсумків «круглих столів» відбулася церемонія нагородження. Керівник навчально-методичного кабінету виховної роботи ДУ «НМЦ «Агроосвіта» Ірина Лепеха та ректор ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького Володимир Стибель вручили подяки та дипломи понад 40 учасникам. Серед найкращих доповідей були і доповіді, представлені студентами Житомирського національного агроекологічного університету. Зокрема, Юлії Нікітіної, Вікторії Марчук та Ксенії Бальковської.

На закритті зльоту слово мав і новообраний голова Об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних ВНЗ Олександр Глазов. «Ми зрозуміли  – все в наших руках. Ми знаємо, здобувати аграрну освіту – це модно, бути аграрієм – престижно. Тільки ми зможемо зберегти кращі традиції наших предків, тільки ми зможемо  убезпечити нашу країну від усіляких небезпек. Майбутнє у наших руках!»,– зазначив Олександр.

Також відбулася церемонія нагородження переможців-фіналістів конкурсу-виставки кращих студентських фотографій «Україна у моєму серці». Диплом першого ступеня отримав наш студент екологічного факультету Віталій Минайлюк.

Завершальним етапом церемонії закриття ХVІІ зльоту студентських лідерів аграрної освіти стала передача штандарту зльоту вищому навчальному закладу, у якому буде проводитися наступний ХVІІІ зліт у 2016 році, ним став Подільський державний аграрно-технічний університет у м. Кам’янці-Подільському на Хмельниччині.

Зрештою, усіх Львів приймав гостинно і радісно, усі учасники зльоту є найдорожчими гостями старовинного міста Лева та університету.

Відділ виховної роботи
(О. М. Вознюк)

Враження учасників зльоту

Від цієї поїздки залишилося безліч позитивних емоцій, вражень, які словами неможливо передати. Львів – це чудове місто і я горджусь, що воно в Україні.

Я дуже рада, що мені пощастило побувати в цьому "Маленькому Парижі", в цьому музеї під відкритим небом, в якому поєдналися культури різних народів, які є неповторними та унікальними.

Дуже сподобалася організація нашої поїздки, наші студенти та викладачі. Склалася думка, що українські аграрні університети – це велика і дружня сім'я.

Я ніколи не забуду цей ХVІІ зліт студентських лідерів. Він назавжди залишиться в моїй пам'яті.Студентка факультету ветеринарної медицини
Ірина З.


Це місто Львів, де велич й мужність,
Це місце ніжності й краси,
Безмежний край, де ллється мудрість
В один момент і на віки!

 

Це образ нації й народу,
Що свій плекає вірно шлях,
Не вимовиш тієї вроди,
Що закарбується в серцях!

 

Бо то земля, що є прабатьком
Своїх незрадливих  дітей,
І саме він є вдалим спадком,
Для розуму допитливих очей!Студентка екологічного факультету
Ксенія Б.


XVII зліт лідерів агарної освіти у мальовничому місті Львові залишив тільки приємні та яскраві спогади. Поєднання теплої атмосфери, привітних людей, наполегливої роботи зробило цю подорож незабутньою.

Головною метою цього з’їзду були обмін досвідом, який було набуто у процесі навчання, презентація і обговорення тез за відповідною тематикою.

Усі поставлені плани було успішно виконано, жодна з підготовлених студентами тез не була залишена осторонь, що підтвердилось бурхливими обговореннями кожної презентації. Було надзвичайно приємно, коли три дівчини з нашої делегації отримали дипломи за найкращі доповіді. В цей час виникла надзвичайна гордість за нашу команду, за нашу наполегливість і просто згуртованість, що дало нам можливість отримати тільки позитиві враження від поїздки.

Львівський  національний університет ветеринарної медицини і біомеханіки імені С. З. Гжицького, який нас приймав, був надзвичайно гостинним до усіх учасників зльоту. А саме: урочисте відкриття зльоту, святковий концерт, смачне харчування, уважні куратори, які були закріплені за кожною делегацією, цікаві екскурсії, подарунки і багато іншого.

Є велике бажання подякувати керівництву ЖНАЕУ за надану можливість і честь потрапити на XVII зліт лідерів агарної освіти і відчути ту атмосферу щасливого студентства.

Маю за мету наполегливо працювати і на далі, щоб у недалекому майбутньому побувати на XVIIІ зліт лідерів агарної освіти, так як це стимул для наполегливої роботи для кожного студента!Студентка агрономічного факультету
Марія Р.


Хоч і пройшло вже три дні, але думками я все ще у Львові… Це була третя моя поїздка до цього міста, однак справила на мене найбільше враження.

Ціль нашого приїзду – участь у XVII зльоті іменних стипендіатів та відмінників освіти серед аграрних вузів України.

Дорога була неважкою, але враховуючи те, що виїхали ми о 4 годині ранку, самопочуття було не дуже. Приїхавши в готель у супроводі наших кураторів, Святослава і Юрія, нас швидко поселили, ми переодягнулись і поїхали до університету, де нам влаштували захоплюючу екскурсію. В кінці дня відбувся грандіозний концерт, від якого залишилось море вражень. На наступний день ми виступали зі своїми науковими роботами, дізнались про нові дослідження наших співбесідників та брали участь в обговоренні цікавих наукових тем. На третій день нам організували екскурсію по місту, а також ми відвідали «Шевченківський гай», після чого був перегляд фільму на галявині університету. Останній день завершився врученням подяк і нагород, але наше ознайомлення з містом Лева продовжилось, і під вечір ми повернулись додому.

Взагалі зліт був організований на найвищому рівні. Дякуючи нашим кураторам, позитивний настрій нам був забезпечений протягом усього зльоту. Це дуже веселі, життєрадісні і дружелюбні чоловічки, які робили вся для того, щоб ми почувались комфортно і завжди веселили нас.

Хочу також подякувати всім учасникам, які їхали зі мною і які стали моїми хорошими друзями. Нашій Олені Миколаївні, яка згуртувала нас і супроводжувала протягом зльоту, і звичайно нашому водієві, який довіз нас до місця призначення, а також адміністрації нашого вузу, яка дала нам змогу взяти участь у такому заході.

Це була перша моя участь у зльоті, але надіюсь не остання. Бажаю всім нам нових творчих успіхів у наукових дослідженнях та цілеспрямовано йти до своєї мети.Студентка агрономічного факультету
Вікторія М.