Понад 15 років в університеті діє студентський театральний колектив. В різні роки колектив очолювали заслужений артист України Володимир Берелет, режисери Микола Карпович, Наталія Василенко, Галина Вітвицька. До складу колективу входять студенти різних факультетів. У червні 2000 року відбулась прем’єра вистави «Шельменко-денщик» за п’єсою Г.Ф.Квітки-Основ’яненка, переклад Павла Тичини, яка в жовтні 2000 року на Ш-му Всеукраїнському фестивалі драматичних колективів в м. Вінниці посіла 3-тє місце з врученням диплому Лауреата, а режисер В.Берелет нагороджений Дипломом за бережливе ставлення до рідної мови. Неодноразово колектив був учасником Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих аграрних навчальних закладів «Софіївські зорі». За високий рівень виконавської майстерності, пропаганду і розвиток народної творчості, значні успіхи в популяризації аматорського мистецтва, колективу у 2003 році присвоєно почесне звання «народний аматорський».

         Вистави студентського театру – «Шельменко-денщик» (п’єса І.Ф.Квітки-Основ’яненка, переклад П.Тичини), «Привіт, я – ваша тьотя!» (п’єса Б.Томаса, переклад В.Берелета), «Без мене – мене жинили» (Франц Ксавер Крьоц), «Кайдашева сім’я» (за мотивами повісті І.Нечуй-Левицького), комедія «Витівки шинкарки Феськи», «Голубі олені» (за повістю О.Коломійця), «Золота медаль» ( п’єса І. Шимякіна), «За двома зайцями» (п’єса М.Старицького), «Вечори на хуторі біля Диканьки (М.Гоголь), літературно-музичні композиції «Сни за Кобзарем» та «Ярмарок» не залишили байдужими жодного глядача.

         Головною метою створення та діяльності театрального колективу в університеті було і залишається формування у студентської молоді почуття прекрасного, виховання психологічних і морально-вольових якостей, здатності розуміння естетичних понять, смаків, ідеалів у розвитку творчих обдарувань, навчання основам театрального мистецтва, сценічній мові та сценічному руху.