Гармонійне виховання молоді та художня освіта були і залишаються пріоритетним напрямком діяльності в Поліському національному університеті. Адже студентська молодь – це не тільки висококваліфіковані майбутні юристи, економісти, менеджери, технологи, екологи, механіки, але й творчі особистості. Мистецтво, як засіб естетичного виховання, все ширше й активніше використовується у всіх виховних заходах університету. Велике мистецтво допомагає студентській молоді не лише пізнавати життя, але й примножує її сили, культивує готовність до творчого подолання труднощів.

Актуалізацією та розвитком творчого потенціалу талановитої молоді займаються працівники відділу з виховної роботи. В університеті діють творчі колективи за такими жанрами:

За активну творчу діяльність, професіоналізм та високий виконавський рівень трьом аматорським колективам присвоєно почесне звання «народний», а саме духовому оркестру. Учасники колективів проводять значну волонтерську діяльність, приймають активну участь у масових заходах університету, міста, області, конкурсах, фестивалях. Щорічно проводяться  концерти до Дня знань та професійних свят працівників освіти, сільського господарства, Дня міста та новорічні вітання, Міжнародного жіночого дня, тематичні та випускні вечори, тощо. Окрім загально університетських на факультетах відбуваються культурно-просвітницькі заходи творчими силами даних факультетів, приурочені календарним датам або іншим визначним подіям.