На базі хіміко-аналітичної лабораторії кафедри хімії факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету 24 листопада  відбулася зустріч з керівниками фермерських господарств області.

Декан факультету екології і права, доктор економічних наук Данкевич Є. М., завідувач кафедри хімії, доктор педагогічних наук, професор Заблоцька О. С. і завідувач лабораторії, кандидат хімічних наук, старший викладач кафедри хімії Горбунова Н. О. ознайомили гостей із обладнанням лабораторних приміщень, переліком аналітичних досліджень, які нині проводяться, а також вони окреслили перспективи розвитку лабораторії.

Директор Житомирського обласного відділення українського  державного фонду підтримки фермерів Власенко О. М. відзначив, що запропонований лабораторією перелік аналізів включає основні дослідження (визначення кислотності ґрунтів, вмісту гумусу і основних поживних елементів – N, H, K), які необхідні для оцінки якості ґрунтів з метою їх раціонального використання у фермерському господарстві.

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Житомирської області Шегеда О. В. висловив думку про те, що відкриття хіміко-аналітичної лабораторії кафедри хімії ЖНАЕУ є актуальним для фермерських господарств Житомирщини, оскільки, окрім проведення аналітичних досліджень ґрунтів, в лабораторії здійснюється оцінка їхньої родючості, що дозволяє своєчасно і кваліфіковано впливати на процеси живлення рослин, досягати прибутковості за рахунок найбільш ефективного використання добрив.

Прес-служба Житомирського  національного агроекологічного університету

Корисні посилання