7 жовтня 2015 року в Житомирському національному агроекологічному університеті відбулася довгоочікувана зустріч з Бойком Анатолієм Леонідовичем, академіком НААН України, академіком АН ВШ України, випускником 1962 року.

Відомий в світі український вчений-вірусолог, еколог і біотехнолог, автор понад 500 наукових праць, низки патентів, авторських свідоцтв і винаходів, науковий консультант з питань вірусології в наукових центрах Угорщини, Польщі, В'єтнама, Росії, США, провів відкритий семінар за темою «Використання вірусів у біотехнологічних процесах та біобезпека», розповів про науковий доробок українських вірусологів, світові тенденції розвитку науки, патріотизм вчених високого духовного рівня,яким притаманні найглибші почуття із природних людських витоків.

Академік Бойко А. Л. з великою любов’ю і теплотою згадував своїх одногрупників та викладачів вишу, особливу атмосферу, яка панувала в навчальному закладі іще із статусом Інституту. У роздумах про традиції, єдність поколінь агроекологів надав настанови студентам зразка 2015 року.

Наш кореспондент узяв експрес-інтерв’ю у знаного гостя про враження від зустрічі з alma-mater. Зокрема академік Бойко А.Л. відзначив:

• Сьогодні, озираючись на роки проведені у стінах цього навчального закладу, можу сміливо назвати їх одними із найкращих у своєму житті.Я поринув у приємні спогади, думками повернувся у юність, безтурботну і відповідальну, радісні студентські свята й буремний вир життя.
  • В Інституті я отримав сформований світогляд, системність мислення, вміння аналізувати, шукати нестандартні рішення. Навчання у виші відіграло важливу роль у формуванні моєї особистості.
  • Перебуваючи в Університеті я ознайомився з науковими лабораторіями, кафедрами, матеріально-технічною базою, розвитком соціальної інфраструктури, іншими досягненнями вишу і був вражений масштабністю проведеної розбудови та докладених зусиль по створенню умов для забезпечення навчально-виховного процесу.
  • Приємно усвідомлювати, що молодий і талановитий очільник Університету Скидан О. В., разом із колективом сповнений сумління розбудовувати конкурентну спроможність нашої alma-mater. Організаторський запал, перетворюючі результати проведеної роботи переконують, що майбутнє Університету в надійних руках. Сподіваюся, що успішна робота Скидана О.В. буде запорукою довіри багатотисячного колективу, який делегує йому право виправдати довіру багатьох поколінь випускників – бачити Університет з потенціалом європейського рівня.
  • Цілі покоління випускників доклали зусиль, щоб добрими справами і добрим словом плекати свій навчальний заклад. Щиро бажаю студентам і науково-педагогічному складу Університету зберігати і примножувати традиції та духовні цінності нашої alma-mater.

На закінчення нашої розмови Анатолій Леонідович пообіцяв у подальшому підтримувати ділові наукові зв’язки із Університетом, передавати свої знання молодим перспективним науковцям.

PIКК

web прийом до аспірантури