Житомирський національний агроекологічний університет став одним із трьох українських вишів, де молодих спеціалістів навчатимуть впроваджувати сучасні технології аграрного менеджменту у сільськогосподарському виробництві. Про це повідомив керівник міжнародного відділу громадської організації «Українська асоціація молодих фермерів» Ілляс Ахметов 6 жовтня під час засідання «круглого» столу на тему «Сучасні виклики розвитку аграрної освіти у контексті євроінтеграції».

Можливість готувати агробізнесменів, формуючи у них новітній погляд на розвиток галузі, на Житомирщині стане можливим завдяки втіленню на базі навчального закладу пілотного проекту Програми покращення сучасної аграрної освіти у контексті інтеграції України до ЄС. Інформаційне забезпечення таких спеціалістів ГО «Українська асоціація молодих фермерів» здійснюватиме спільно з європейською компанією DataLab.

«У навчальний процес аграрних ВНЗ України впроваджуватимуться освітні модулі з сучасних європейських технологій у аграрному виробництві та менеджменті, які розроблені на основі технологій сучасної ІТ-системи для комплексного управління агропідприємствами Pantheon Farming (компанії DataLab). Кожен модуль розрахований на 40 академічних годин на рік й адаптований під шість спеціальностей: аграрний менеджмент, агрономію, зоотехнію, ветеринарію, екологію, механізацію. Наразі програмне забезпечення перекладається на українську мову та буде готове до впровадження у вітчизняних вишах з початку грудня 2015», – пояснив Ілляс Ахметов.

Програму впровадять за три етапи. Спочатку згадані європейські технології перепадуть українським вишам. Далі з цими напрацюваннями ознайомлюватимуться керівники 20-ти агропідприємств у регіонах, де розміщені ВНЗ-учасники програми. А на третьому етапі відбудеться безпосередній запуск освітніх модулів: навчання студентів роботі з Pantheon Farming в умовах віртуального господарства і практична підготовка роботі в умовах реального підприємства. При цьому вітчизняні виші зможуть налагодити співпрацю з європейськими університетами для обміну досвідом у реалізації аналогічних проектів.

Зі свого боку виконувач обов’язків ректора Житомирського агроуніверситету Олег Скидан зазначив:

«Аграрний сектор – це той локомотив, який тримає економіку України. Зокрема 54 % економіки Житомирщини формують сільське та лісове господарство, харчова промисловість. Як і прогнозувалося 20 років тому, боротьба за продовольчий ресурс стає потужнішою, ніж за енергетичний. Але розвиток будь-якої галузі просто неможливий без спеціалістів належного рівня підготовки. Адже найбільш успішні економіки світу є економіками інноваційного типу розвитку, де на першому місці – освіта і наука. Тому ми раді співпраці з „Українською асоціацією молодих фермерів‟ і DataLab, адже отримавши сучасне інформаційне забезпечення, зможемо суттєво поліпшити якість підготовки молодих фахівців».

Нагадаємо, цього року у Житомирському національному агроекологічному університеті стартувала підготовка магістрів за спеціальністю «Управління інноваційною діяльністю».

Джерело: http://zhitomir.today


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання