У Житомирському національному агроекологічному університеті 29 травня відбулася зустріч керівництва та викладачів навчального закладу з представниками Університету штату Пенсильванія та Університету Вермонта (США), у рамках якої з-поміж іншого обговорили перспективні напрями співпраці у сфері розвитку фермерства в  регіоні та країні загалом.

Річард Рауш, Джордж Воскоб, Юрій Бігун, Карла Снідер, Джейсон Харпер та Робін Рауш змогли більше дізнатися про агроуніверситет під час екскурсії музеями, лабораторіями та навчальними аудиторіями, а також отримали у подарунок видання, яке  було підготовлене до 95-річчя ЖНАЕУ.

Ректор Олег Скидан розповів про факультети та спеціальності, наукові дослідження, плани на найближчий час, вітчизняних та іноземних партнерів у сфері освіти та бізнесу. Нагадав, що днями на базі закладу вищої освіти вже шостий раз поспіль проводилася Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека», яка зібрала більше двохсот учасників з України, Німеччини, Литви та Республіки Білорусь. До слова, ЖНАЕУ є партнером німецько-українського проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства», на базі  навчального закладу функціонує  Поліський центр органічного виробництва «Полісся Органік», розроблено та впроваджено у навчальний процес курс «Органічне виробництво», а на дослідному полі розпочато активну фазу реалізації міжнародного науково-дослідного проекту з вирощування органічного сорго.

Відповідаючи на запитання гостей про нинішню ситуацію  в зоні відчуження, Олег Скидан зауважив,  що в агроекологічному університеті комплексно займаються вивченням та вирішенням проблем радіаційного забруднення територій, адже частина Житомирщини теж постраждала від катастрофи на атомній станції у Чорнобилі.   Проректор Людмила Романук додала, що  в ЖНАЕУ вже традиційно   відбувається Міжнародна науково-практична конференція  «Чорнобильська катастрофа. Актуальні проблеми, напрямки та шляхи їх вирішення», учасники якої (представники влади області, Республіки Білорусь та Японії, керівництво ЖНАЕУ, вітчизняні науковці) обговорювали стан природного середовища та ефективність робіт із радіаційного захисту населення.  Відродження радіоактивно забруднених територій є одним з пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень Житомирського національного агроекологічного університету. Нещодавно групою провідних науковців  ЖНАЕУ було реалізовано проект прикладного дослідження, що фінансується за рахунок держбюджету, «Оцінка якості життя та радіаційної безпеки сільського населення радіоактивно забруднених територій». 

Науковці зі США цікавилися, як в Україні вирішуються проблеми із поширенням захворювань тварин на африканську чуму.  Ректор   розповів, що  2018 році ЖНАЕУ став учасником міжнародного проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні», а Житомирщина отримала сучасне діагностичне обладнання   для проведення аналізу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (RT-PCR) – єдиного надійного методу діагностики АЧС.  Дане обладання  доступне і студентам ветеринарного факультету агроуніверситету.  

Обговорювали у рамках зустрічі перспективи розвитку факультету лісового господарства ЖНАЕУ, де наразі працюють над відкриттям нової спеціальності «Деревообробка» та проблеми всихання соснових лісів у області.

Власними здобутками й  досвідом ділилися  і представники Університету штату Пенсильванія та Університету Вермонта, де навчаються тисячі студентів.

Кажуть, що у них заклади освіти співпрацюють із виробничим сектором, 80 % студентів мають літню практику на підприємствах, а 60 % – проходять таку практику двічі на рік. В університетах проводиться ярмарок вакансій за участю понад 130 компаній. Значна увага приділяється не лише  практичному навчанню, але й  науковим дослідженням,  на які щорічно витрачаються мільйони. Навчальні заклади США відкриті до співробітництва з владою і спільно реалізовують низку програм в екологічній, енергетичній сферах тощо.

Нагадаємо, що  у різні роки стажування в Державному університеті Пенсильванії проходили викладачі ЖНАЕУ – Василь Шукалович, Олександр Ковальчук. Нині запрошення завітати отримав і ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.

 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 


 

Корисні посилання