У Житомирському національному агроекологічному університеті 21 травня приймали поважних гостей із Франції. У складі делегації – представники асоціації «Допомога дітям Чорнобиля» («Accueil des Enfants de Tchernobyl»), а також мери кількох міст Франції.

Разом з ректором ЖНАЕУ Олегом Скиданом, проректором з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмилою Романчук,   проректором з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного  Іваном Мартинчуком, провідним фахівцем відділу міжнародного співробітництва Олександром Чайкіним  вони обговорювали питання сучасної освіти в  країні, екологічні проблеми.  Зокрема, спілкувалися про наслідки аварії на ЧАЕС,  розвиток ядерної та альтернативної енергетики в Україні, волонтерський рух, культурні проекти. Крім цього, обмінювалися пропозиціями щодо спільної діяльності  задля розв'язання проблем ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, що вже 25 років благодійна французька асоціація «Допомога дітям Чорнобиля»   підтримує Україну: оздоровлює дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, знайомить їх зі своєю культурою, організовує їх дозвілля. Зокрема, щорічно до Франції на відпочинок їздить понад півсотні дітей з Житомирщини.

Ректор Олег Скидан презентував учасникам зустрічі видання, що було підготоване до 95-річчя ЖНАЕУ і нагадав, що після останньої зустрічі, яка була два роки тому, в агроуніверситеті збільшилася кількість спеціальностей. Серед нових – «Міжнародні економічні відносини», «Садівництво та виноградарство», «Водні ресурси та аквакультура», «Комп’ютерні науки», інші. Загалом, наразі у ЖНАЕУ на 8 факультетах вже є 26 спеціальностей. За словами ректора, особливо актуальною буде співпраця із французькою стороною в контексті спеціальності «Садівництво та виноградарство», адже ті мають необхідні знання і великий досвід. До слова, на базі Ботсаду вирощують кілька сортів винограду, які у подальшому йдуть на переробку.

Також Скидан зауважив,  що в агроекологічному університеті комплексно займаються вивченням та вирішенням проблем радіаційного забруднення територій, адже частина Житомирщини теж постраждала від катастрофи на атомній станції у Чорнобилі. Налагодження контактів і співпраця з благодійною організацією, якій теж небайдужа ця тема, дозволить більш якісно працювати в одному напрямку і залучати одне одного до проектів.

Проректор Людмила Романук додала, що буквально кілька тижнів тому в ЖНАЕУ вже традиційно  проходила Міжнародна науково-практична конференція  «Чорнобильська катастрофа. Актуальні проблеми, напрямки та шляхи їх вирішення», учасники якої (представники влади області, Республіки Білорусь та Японії, керівництво ЖНАЕУ, вітчизняні науковці) обговорювали стан природного середовища та ефективність робіт із радіаційного захисту населення.  У рамках   конференції відбулося виїзне засідання  до Чорнобильської зони відчуження. Відродження радіоактивно забруднених територій є одним з пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень Житомирського національного агроекологічного університету. Нещодавно групою провідних науковців  ЖНАЕУ було реалізовано проект прикладного дослідження, що фінансується за рахунок держбюджету, «Оцінка якості життя та радіаційної безпеки сільського населення радіоактивно забруднених територій». 

Відповідаючи на запитання гостей про ситуацію  в Україні із захворюванням на африканську чуму, Олег Скидан зауважив, що і в цьому напрямку нині є значні зрушення. У 2018 році ЖНАЕУ став учасником міжнародного проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні», а Житомирщина отримала сучасне діагностичне обладнання   для проведення аналізу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (RT-PCR) – єдиного надійного методу діагностики АЧС.  Дане обладання  доступне і студентам ветеринарного факультету агроуніверситету. Для них національний медіа-експерт Олександр Рєвнівцев також  проводить семінари  на тему «Проект технічної допомоги: Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап».

Користуючись нагодою, проректор Іван Мартинчук також розповів про благодійний марафон «Разом за життя» для допомоги онкохорим дітям, який стартував 17 травня й триватиме до 30 червня.  Під час марафону, ініційованого ЖНАЕУ, усі охочі можуть стати донорами, кинути кошти у скриньку чи переказати на рахунок, придбати квиток та відвідати концерт за участю гумористів та зірок естради. Усі зібрані гроші будуть витрачені прозоро на придбання ліків маленьким пацієнтам онковідділення.

Ректор  поділився з присутніми інформацією про Центр енергоефективності громад, який відкрили у Житомирі  нещодавно, а також про І Регіональний форум «Житомирщина – територія можливостей», що проходив 16 травня.

Зауважимо, що у рамках візиту  французька делегація також побувала на звітному концерті школи хореографічного мистецтва «Сонечко».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання