Протягом 15–16 травня у Києві проходила XX Міжнародна науково-практична конференція «Відновлювана енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті»

.

На адресу конференції надійшло понад 200 доповідей, в т. ч. більше 70 від школярів. Участь у її відкритті взяли 187 дослідників, серед яких викладачі Житомирського національного агроекологічного університету, представників влади, бізнесменів і студентів, члени Малої академії наук України.

Проблеми та перспективи розвитку відновлюваної енергетики та енергоефективності учасники конференції обговорюватимуть упродовж двох днів. Проблеми ці нині набувають особливої актуальності, адже енергія від викопних видів палива постійно дорожчає, її генерація часом завдає значної шкоди довкіллю, а поклади горючих корисних копалин швидко вичерпуються. Тому в багатьох країнах світу використання відновлювальних джерел енергії рік у рік зростає.

Тож учасники розглянули не лише загальні проблеми розвитку відновлювальної енергетики на пленарних засіданнях, але й окремі її аспекти, яким буде присвячено такі спеціальні панелі: «Загальні питання», «Сонячна енергетика», «Вітроенергетика», «Геотермальна енергетика», «Гідроенергетика», «Біоенергетика».

У рамках заходу було підписано угоду про наукову співпрацю між Інститутом відновлюваної енергетики НАН України та Житомирським національним агроекологічним університетом. Крім цього, декан факультету інженерії та енергетики Ярослав Ярош представив наукову доповідь  «Обгрунтування енергетичної автономності агроекосистем».