Центр захисту тварин європейського рівня 20 вересня 2016 р. було відкрито за адресою вул. Параджанова, 87 у Житомирі.

Його очолила Олександра Мельник. Вже кілька років дівчина разом із волонтерами займалася подібною діяльністю у міні-притулку «Лучик».

Присутній на заході декан факультету ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету Анатолій Ревунець відзначив, що Олександра неодноразово приходила на зустрічі зі студентами – розповідала про свою роботу, ділилася правилами поводження із безпритульними тваринами, запрошувала приєднатися до команди міні-притулку по догляду за тваринами.

Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, який також завітав на відкриття Центру разом із проректором з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іваном Мартинчуком, наголошує на необхідності продовження такої співпраці, але уже в новому форматі.

Зокрема, під час урочистостей Олександра Мельник вручила керівництву Житомирського національного агроекологічного університету документ, в якому запрошує на практику і стажування в Центр захисту тварин студентів цього навчального закладу.

Таку пропозицію Олег Скидан підтримує і відзначає, що співробітники факультету ветеринарної медицини  і технологічного факультету зможуть обмінюватися успішним досвідом із працівниками та волонтерами Центру.

Зокрема, у ЖНАЕУ вихованці гуртка «Кінолог» впроваджують українсько-канадський проект «Друг героя», у рамках якого готують тварин для реабілітації учасників АТО. Такий напрямок роботи планують незабаром освоїти і в Центрі.

Ректор ЖНАЕУ, а також проректор і декан оглянули операційну Центру, де розташоване спеціальне хірургічне обладнання, після- та доопераційні вольєри. Саме до проведення операцій (стерилізації тварин із вулиці) мають залучати студентів агроуніверситету. Деякі студенти та випускники Житомирського національного агроекологічного університету вже нині долучаються до роботи в закладі.

У Центрі облаштовано ветеринарну клініку з усім необхідним обладнанням для проведення операцій, а згодом планують проводити кінологічні навчання та каністерапію.

Керівник Центру Олександра Мельник каже, що головна мета, яку перед собою ставить колектив – це комплексне вирішення проблеми безпритульних тварин у Житомирі.

При Центрі проводитимуть операції та щеплення безпритульних тварин, а також надаватимуть платні послуги для домашніх тварин.

Нині безпритульних тварин відловлюють по місту. Проводять стерилізацію, деякий час тримають під наглядом і повертають у місце вилову. У Центрі залишаються лише тварини з інвалідністю.

Житомиряни можуть звернутися безпосередньо у Центр за вказаною адресою або подати інформацію за номером 1580, аби співробітники закладу забрали власним автомобілем та провели стерилізацію тварин із певного району. В розробці сайт Центру, де таку заявку можна буде подати в онлайн-режимі.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни