Житомирський національний агроекологічний університет у якості партнера став переможцем проекту «LaScalA» (Міжнародний центр компетенцій з великомасштабного сільського господарства).

Цей проект спрямований на вивчення організаційних та етичних аспектів великомасштабного сільського господарства, а також інституційних рамок, які забезпечують існування великих сільськогосподарських підприємств.

 Він націлений, насамперед, на заповнення існуючих прогалин у дослідженнях та розумінні економічних і соціальних наслідків функціонування великомасштабних сільськогосподарських підприємств для аграрного сектора, добробуту і справедливості на сільських територіях, конкуренції за фактори виробництва та ринки збуту готової продукції.

Проект передбачає 3 робочих пакети:

Перший пакет: інтеграція завдань щодо систематизації та проведення досліджень організаційних, етичних та інституційних аспектів великомасштабного сільського господарства.

Другий пакет: налагодження зв’язків та розширення мережі дослідників великомасштабного сільського господарства.

Третій пакет: створення інтерактивної онлайн платформи, присвяченої великомасштабному сільськогосподарському виробництву.

Учасники проекту:

 - Празький агротехнічний університет, Чехія;

 - Міжнародний інститут соціальних досліджень, Нідерланди;

 - Університет Мартіна Лютера Халлє-Віттенберг, Німеччина;

 - Північно-Західний науково-дослідний інститут економіки і організації сільського господарства, Росія;

 - Школа сільського господарства Університету Буенос-Айреса, Аргентина;

 - Університет агрономічних наук і ветеринарної медицини в Бухаресті, Румунія;

 - Університет Міссурі, США;

 - Житомирський національний агроекологічний університет, Україна;

 - Український клуб аграрного бізнесу, Україна;

 - Центр прикладних досліджень Талапи, Казахстан.

Організація-виконавець проекту: ІАМО (Лейбніц-Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою, м. Халлє (Саалє), Німеччина).

Організація-грантодавець: Leibniz Community – німецька асоціація науковців, що об’єднує 89 науково-дослідних інститутів, які працюють у різних сферах досліджень.

Ідея проекту: Міжнародний центр компетенцій "Великомасштабне сільське господарство в розвинених країнах і країнах з перехідною економікою (LaScala)" являє собою міжнародну мережу вчених і молодих дослідників.

Проект зорієнтований на систематизацію теоретичних / емпіричних досліджень і виступає як форум для обміну відповідними науково-дослідними ідеями і результатами у сфері великомасштабного сільського господарства.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Корисні посилання