Вже вдруге кафедра туризму факультету економіки та менеджменту Житомирського національного агроекологічного університету спільно з партнерами організовує Всеукраїнську  науково-практичну конференцію "Туризм – міжнародний досвід та національні пріоритети".

Цьогоріч захід проходив 25 травня на базі арт-простору «Гнатюк Арт-Центр», який відкрився кілька місяців тому по вулиці Бердичівській в Житомирі. За цей час заклад став улюбленим місцем для культурного відпочинку житомирян та гостей міста. Оглянути нові експозиції туди приходять і студенти ЖНАЕУ з різних факультетів.

У відкритті конференції взяли участь   проректор з науково-педагогічної роботи, соціального та гуманітарного розвитку ЖНАЕУ Іван Мартинук, декан факультету економіки та менеджменту  Олександр Опалов,   начальник відділу охорони культурної спадщини та туризму ЖОДА   Неоніла Кучеренко,   начальник управління культури Житомирської міської ради  Ніна Рябенко, господар арт-простору Олег Гнатюк. Модератор – завідувач кафедри туризму ЖНАЕУ  Інна Нестерчук.  

«Житомирський національний агроекологічний університет готує фахівців у сфері туризму. Наші студенти вже зараз можуть ознайомитися з можливостями для подальшої професійної реалізації, набратися знань та досвіду, відвідуючи тематичні заходи регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів, – зауважив проректор Іван Мартинчук. – Наразі маємо чимало партнерів, які надають   студентам ЖНАЕУ реальні можливості для практики та стажування в області та в країні загалом. Ведеться робота щодо налагодження співпраці з іноземними компаніями. Насправді студенти, які  змогли попрактикуватися за фахом, отримують колосальний досвід. Також це допомагає ознайомитися зі специфікою роботи, визначити подальші орієнтири. Фактично, цей досвід стає основою того, ким себе надалі хочуть бачити студенти, яких стандартів та правил дотримуватися, до чого прагнути у своїй роботі.   Переконаний, що сьогоднішні гості надихнуть присутніх своїм прикладом, а головне – ознайомлять із туристичним потенціалом регіону, поділяться власним баченням та ідеями. Ми звикли, що за враженнями потрібно їхати в інші країни, але дуже часто не підозрюємо, скільки цікавого можна знайти у рідному місті чи на його околицях, у районних центрах чи селах. Власне, завдяки подібним заходам вдається дещо привідкрити цю завісу, аби надалі лише розвивати це та примножувати. Повірте, через кілька років Житомирщині буде чим здивувати та порадувати туристі, але для цього, звісно, треба ще прикласти зусиль. На сьогоднішній день туризм – це один із аспектів розвитку регіону, його популяризації та залучення інвестицій».

У контексті цього, Неоніла Кучеренко відзначила, що студенти ЖНАЕУ обрали перспективний вид діяльності та закликала долучатися до змін і написання стратегії розвитку туристичної сфери області, бути повноправними господарями ситуації.

Ніна Рябенко додала, що молодь завжди була рушійною силою процесів. Студенти відзначаються своєю креативністю, талантами, європейськими поглядами, саме завдяки їм місто вже змінюється. Також вона нагадала, що туризм та економіка дуже поєднувані між собою.

Декан факультету економіки та менеджменту  Олександр Опалов  акцентував увагу на місці проведення заходу, назвавши локацію чудовою. Він розповів, що «Туризм» – це актуальна та популярна спеціальність, на яку є чималі набори, а отже у туристичної сфери Житомирщини є майбутнє.

 Програмою конференції були передбачені не лише виступи гостей, але й представників туристичної сфери. Зокрема, свої лекції представили:  Гнатюк Олег – власник "Гнатюк Арт Центру", Мусійчук Анна – директор "Gloria events", Івченко Анна – мистецько- культурна спілка "Мистецьке Полісся", Шелестюк Андрій – голова правління Житомирської туристичної асоціації, Євтушенко Федір  – власник музею "Ремісничий двір", Туровська Ольга – аспірантка університету Яна Павла ІІ м. Краков, Махорін Геннадій – історик та краєзнавець, Левчук Леонід – майстер спорту зі спортивного орієнтування України, інші.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Корисні посилання