На базі Житомирського національного агроекологічного університету 18 жовтня   відбувся українсько-польський бізнес-форум. До обговорення спільних можливостей долучилися більш як 20 українських підприємців, близько 20 представників польського Уряду, ділові центри та представники громад. Кінцева мета цього бізнес-форуму – підписання меморандумів про співпрацю та договорів про партнерство. На  заході були представлені готові інвестиційні проєкти, конкретні юридичні та фінансові  аспекти міжнародного співробітництва тощо. Форум у Житомирі став своєрідною платформою для обміну досвідом та спрямування для нових видів діяльності і проходив у рамках відзначення ХII днів польської культури в України.

Відкриваючи захід, ректор ЖНАЕУ Олег Скидан розповів про багаторічну співпрацю навчального закладу з обласною Спілкою поляків України. Зокрема, в агроуніверситеті проходить щорічне написання диктанту польською мовою для представників регіону, а голова  Спілки Вікторія Лясковська-Щур в минулому році отримала відзнаку «Гордість ЖНАЕУ». У червні в Житомирському національному агроекологічному університеті проводили воркшоп «Аналіз української та польської економік: виклики та перспективи», протягом 2018–2019 року 12 студентів проходили на підприємствах Польщі виробничу практику, викладачі обмінюються досвідом зі своїми  закордонними колегами і стажуються у Польщі, інше.

На початку форуму Агенція регіонального розвитку Житомирської області презентувала відеоролик про інвестиційну привабливість регіону.

«У нас в області є 341 підприємство з іноземними інвестиціями, і з них 24 – з польськими. У Житомирській області вже зосереджена найбільша в Україні польська інвестиція – це компанія «Cersanit». Мета нашого форуму – визначити причини, які заважають польським підприємствам інвестувати в економіку Житомирщини, стимулювати їх до співпраці та налагодити торговельні зв’язки», – зауважив  директор Агенції регіонального розвитку Житомирської області Артем Сачук.

За його словами, це перший такий форум, що проходить на Житомирщині. Одна із його панелей стосуватиметься створення індустріальних парків у Малині та Житомирі, куди можуть інвестували польські партнери. Як зауважив директор Агенції регіонально розвитку, зараз польські компанії зацікавлені в експорті щебеню для укріплення берега Балтійського моря із Житомирської області, де зосереджена найбільша в Україні кількість кар’єрів.

Представники Польщі розповіли: мають надію, що форум стане платформою, де представники обох країн обговорять та знайдуть ефективні рішення для розвитку бізнесу.

«Є технічні питання, на кордоні все має бути швидко, але головне – це інституціональні та фінансові інструменти. Думаю, що поки вони не працюють настільки добре, щоб польсько-український бізнес розвивався. Це такий момент, коли теоретично все легко. Україна ближче Євросоюзу, але не йде все так швидко, як хотілось би підприємцям. У Польщі сильний середній та малий бізнес, який готовий інвестувати та розвивати відносини з Україною, але це не такий розвиток, який має бути‎», - зазначив радник міністра інвестицій та розвитку Республіки Польща Кшиштоф Сівек.

Також під час форуму були представлені історії успіху польських компаній на Житомирщині.

Нагадаємо, що на початку жовтня у ЖНАЕУ провели Еко форум у рамках Другого форум регіонів України та Республіки Білорусь.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

PIКК