У Житомирі протягом 19–20 травня масштабно відзначали Дні Європи. У рамках заходів, що проходили на Михайлівській, відбулася публічна дискусія "Європейські цінності. Досвід добросусідства", модератором якої став відомий журналіст, редактор «Громаського радіо» Андрій Куликов.

Приєдналися до дискусії, яка покликана налагодити діалог поміж громадами міст-побратимів Житомира, задля обміну досвідом реформування та змін суспільної свідомості у напрямку європейської інтеграції, представники Житомирського національного агроекологічного університету – ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іван Мартинчук, голова профспілки Олександр Лопатюк та голова студентського самоврядування Віктор Наумчук, студенти з різних факультетів. Також студенти агроуніверситету були волонтерами і допомагали в організації та проведенні Днів Європи в Житомирі.

«За останні кілька років Україна значно наблизилася до Європи у всіх розуміннях цього слова. Без сумніву, ми – європейці і приємно усвідомлювати це у період таких великих змін та перетворень в державі, – зауважив ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Ми так багато чули про європейські цінності і так довго наближали Європу до себе, але наразі ці поняття стали цілком реалістичні: ми говоримо про це, дискутуємо в центрі Житомира разом із лідерами громадської думки, представниками місцевої влади і посадовцями з Грузії, Болгарії, Польщі. Власне, Житомирський агроуніверситет уже налагодив співпрацю із ВНЗ Швейцарії, Франції, Болгарії, Німеччини, Польщі, Італії, Грузії та інших країн світу. Ми зробили свій вибір і маємо намір й надалі рухатися в цьому напрямку. Більше того, у ЖНАЕУ з’явилася нова спеціальність «Міжнародні економічні відносини». Це зумовлено стрімким зростання обсягів міжнародної торгівлі в країні та залученням іноземних інвестицій, а діяльність на національному ринку закордонних компаній викликає потребу у спеціалістах з міжнародних економічних відносин. Наш університет неодноразово приймав конференції та заходи міжнародного рівня, бере участь у міжнародних проектах тощо. Наразі є розуміння того, що й Житомиру ця тема загалом не байдужа, свідченням цього є та кількість людей, які зібралися на цій дискусії».