Більше півсотні осіб віком від 17 до 70 років 26 жовтня відвідали Житомирський національний агроекологічний університет, де взяли участь у  написанні «Всеукраїнського правовового диктанту».

 

 Це унікальний проект, призначення якого дослідити рівень правової грамотності громадян України, а також дати можливість кожному, хто бажає, пройти тестування та отримати результати своїх індивідуальних знань в галузі права. Мета правового диктанту – виявити найбільш гострі проблеми у сфері правової грамотності українців, дати можливість кожному, хто бажає, дізнатися про свій рівень правової грамотності.

Зокрема, у ЖНАЕУ студенти, а також місцева молодь і представники старшого покоління мали можливість перевірити свої знання з 5-и  найпублічніших галузей права: сфера фінансів, сфера здоров’я, соціальна сфера, особиста сфера,безпека. Мали 50 тестів – по 10 у кожній категорії. Їх читали радіоведуча, викладачі ЖНАЕУ, інші.

За підсумками проекту, відзначають організатори, будуть сформовані пропозиції для державних органів влади, що дадуть можливість суттєво підвищити рівень правової грамотності громадян України.

Крім цього, самі учасники правового диктанту вже незабаром отримають на електронну адресу результати свого тестування, так звану карту правового здоров’я, а також сертифікати. Варто зауважити, що абсолютно кожен учасник «Всеукраїнського правового диктанту» отримав у подарунок можливість безкоштовно проконсультуватися у «Експертній юридичній службі», яка і виступила ініціатором проведення цього соціального проекту. Окремі подарунки чекають і на переможців.

«Разом із Житомиром такий диктант писали ще у 8 містах країни. Цьогоріч проект реалізовували вперше, але у планах зробити його традиційним – двічі на рік. До речі, ті, хто мають бажання таки пройти тестування, але з певних причин не могли відвідати цей захід особисто, можуть скористатися можливістю відповісти на усі питання онлайн», – розповіла координатор проекту в Житомирі Лілія Пелехата.

Керівництву Житомирського національного агроекологічного університету, який виступив партнером проекту, вручили подяки за співпрацю та проведення заходу на високому рівні.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання