У Житомирі на вулиці Михайлівській  протягом 12 травня проходив  другий «Ярмарок вакансій», який зібрав тисячі зацікавлених відвідувачів. Основна  мета заходу  – налагодження тісної співпраці та ділових контактів учасників, відкриття нових перспектив для реалізації спільних проектів.

На ярмарку  були представлені 30 навчальних закладів та 57 підприємств, що є потенційними роботодавцями.

У рамках заходу відбулися виставка підприємств і навчальних закладів, майстер-класи щодо вибору майбутнього фаху та пошуку роботи,  презентація товарів і послуг.

«Ярмарок вакансій» спрямований на популяризацію професій, яких потребує сучасний ринок праці, а також ознайомлення студентів і випускників шкіл Житомира із навчальними закладами міста та провідними підприємствами Житомирщини.

Житомирський національний агроекологічний університет традиційно приєднався до «Ярмарку вакансій» та «Форуму роботавців», що провели напередодні.

Зокрема, свої досягнення, розробки, корисну і довідкову інформацію на  заході представили усі факультети  агроекологічного університету. Серед відвідувачів поширювали роздаткові матеріали, розповідали про основні  напрямки підготовки фахівців у ЖНАЕУ та умови вступу, консультували і запрошували на навчання.

Крім цього, доцент кафедри грунтознавства і землеробства ЖНАЕУ Лариса Довбиш презентувала охочим портативну лабораторію «Агровектор ПФ-014», яку використовували для дослідження овочів.

«Фотометр «Агровектор ПФ-014» використовують для визначення рівня забезпечення рослини  елементами мінерального живлення залежно від фази їх росту та розвитку.  Експрес-аналіз зразків   за короткий час надає інформацію щодо нестачі по 14 елементах живлення. Усю необхідну інформацію після досліджень можна побачити на табло фотометра, а далі опрацьовувати отримані результати за допомогою програми на комп’ютері», – розповідає доцент Лариса Довбиш та  знайомить  відвідувачів «Ярмарку вакансій» із методикою проведення досліджень за допомогою  «Агровектора».

У рамках заходу на Михайлівській відвідувачі могли також ознайомитися із міжнародною діяльністю Житомирського національного агроекологічного університету, напрямками подальшого розвитку, новими спеціальностями, які будуть доступні уже під час найближчої вступної кампанії, а також із соціальними акціями, культурними заходами, що проводяться у ВНЗ тощо.

«На сьогоднішній день  ми маємо не лише зуміти якісно підготувати фахівця, але й зробити максимум для того, аби випускник після завершення навчання міг влаштуватися на роботу за спеціальністю, – зауважив під час виступу ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – У цьому процесі важливі усі три складові співпраці – освіта, влада та бізнес. Безумовно, формувати навчальні плани без співпраці з потенційними роботодавцями, підприємствами та установами було б не логічно. Ми прийняли стратегію розвитку ЖНАЕУ, де всі ці моменти враховано. Треба адаптуватися під потреби регіону. Проблема дійсно є, бо, з одного боку, молодь обирає популярні напрями підготовки, а після закінчення ВНЗ не може влаштуватися на роботу. А з іншого – багато молодих людей їдуть працювати в інші регіони чи за кордон.  Сьогоднішні школярі, студенти – це майбутнє області, а тому варто допомогти їм знайти себе у професійному житті. Переконаний, що «Ярмарок вакансій», який проводиться у Житомирі, буде у нагоді для тих, хто нині лишень обирає майбутній фах або вже активно шукає роботу. У Житомирському національному агроекологічному університеті постійно проводять спільні заходи із компаніями та підприємствами, які допомагають нашим студентам зорієнтуватися на ринку праці, обрати місце для практики, стажування і навіть працевлаштування ще у період навчання. Також студенти ЖНАЕУ разом із викладачами безпосередньо відвідують з екскурсіями виробництва підприємств, які зацікавлені у співпраці з університетом щодо підготовки кадрів».

Відзначимо, що на «Форумі роботодавців», який також відвідав ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, провели панельні дискусії за темами: «Проблеми трудової міграції: що може втримати людей в Житомирі», «Працівник/підприємець нового покоління: змінитись, зараз або ніколи».

Нагадаємо, що у Житомирському національному агроекологічному університету, спільно із партнерами та державними установами й громадськими організаціями, також проводили «Ярмарок вакансій», а ще «День кар’єри» та «Ярмарок вакансій для ОТГ».