У Житомирі, в Домі  української культури, відбулося закриття художнього пленеру «Мужність», у рамках якого  родинам Героїв України та Народних Героїв України – учасників АТО, вручили портрети, що були написані житомирськими художниками та презентувалися для житомирян протягом двох місяців.

 

Також присутнім було вручено календарі із зображеннями портретів Героїв.  Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко зазначила, що з  метою інформування про захисників України та в рамках патріотичного виховання дітей та молоді календарі були вручені   навчальним закладам та держустановам.

Зокрема, захід також відвідали представники Житомирського національного агроекологічного університету.

«Для нас, насправді, дуже почесно мати такий календар, адже ми знаємо і пишаємося нашими героями. Це ті, хто ціною власного життя, власного здоров’я зуміли зберегти мир і спокій в Україні. Саме завдяки цим людям і тисячам тих, хто стояв і продовжує стояти на східних рубежах, наша країна має майбутнє. Вічна пам'ять  полеглим воїнам, слава живим захисникам, – відзначив голова профкому ЖНАЕУ Олександр Лопатюк. –  Це не просто портрети, не просто фото – це людські долі. Сьогодні в залі присутні рідні наших героїв, для них велика втрата і ми сумуємо разом з ними. Дуже надіємося, що війна незабаром завершиться і знаємо, що наша пам'ять збереже історію кожного з тих, хто пройшов її шляхами».

Нагадаємо що виставку 12 портретів презентували в грудні з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України.

На портретах зображені Герої України:

Забродський Михайло Віталійович, Петраківський Олександр Петрович, Герасименко Ігор Леонідович, Порхун Олександр Володимирович, Ковальчук Андрій Трохимович, Сенюк Тарас Михайлович (посмертно);

Народниі Герої України:

Абрамович Артем Володимирович (посмертно), Голяченко Олександр Михайлович (посмертно), Савченко Максим Сергійович (посмертно), Шуліков Сергій Вікторович (посмертно), Цибора Віталій Вікторович (посмертно), Возний Юрій Віталійович (посмертно).

«Осінній художній пленер був розділений на два етапи – це пейзажі міста та портрети героїв АТО. У майбутньому така практика також буде діяти. Цього року житомирські художники написали 12 портретів. Щоразу під час Пленеру ми будемо створювати нові портрети учасників АТО», – розповіла заступник начальника управління культури Наталія Марчук.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання