Тридцять чотири вищих навчальних заклади України розпочинають масштабний проект з підготовки енергоаудиторів. Це ще один важливий крок в рамках роботи Фонду енергоефективності.

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко 11 квітня під час презентації запуску Програми з підготовки енергоаудиторів. Участь у заході також взяли представники факультету інженерії та енергетики Житомирського національного агроекологічного університету.

 «Ринок енергоефективності України потребує 5–7 тисяч енергоаудиторів. Саме від їх лідерської позиції, компетентної і фахової роботи залежить успішність впровадження реформи енергоефективності в Україні. А горизонт для їх діяльності масштабний, починаючи від соціального і житлового сектора і закінчуючи транспортом, підприємствами енергетики і промисловістю. Також це гарна нагода для ВНЗ залучити до співпраці бізнес, який наразіпотребує сучасних технічних рішень з енергоефективності», – зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, ниніУкраїна витрачає на одну одиницю продукції у 2–3 рази більше енергоресурсів, ніж будь-яка європейська країна. У житловому секторі – у 4 рази більше – 200 кіловат на один квадратний метр щорічно.

Він повідомив, що Мінрегіоном вже підготовлений законопроект про енергоефективність у комплексному його розумінні. Він дасть чітке розуміння як рухатися до досягнення енергоефективності в житловому секторі, енергетиці, транспорті та промисловості. 

Нагадаємо, Проект з підготовки енергоаудиторів на базі  закладів вищої освіти впроваджується за підтримки Уряду Німеччини та GIZ. Програма співпраці передбачає розробку спеціалістами GIZ програми тренінгів для підготовки енергоаудиторів, проведення тренінгів для викладачів-енергоаудиторів і представників університетів (до 3-х викладачів-енергоаудиторів з кожного ВНЗ, у яких створено комісії з атестації енергоаудиторів). У подальшому, викладачі-енергоаудитори, які закінчили тренінги GIZ, на базі університетів впроваджують аналогічні тренінги за підтримки GIZ.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

 


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання