У конференц-залі готелю «Reikartz» в Житомирі 17 жовтня відбулась щорічна зустріч міждержавної групи з реалізації німецько-українського проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства».

 

На  заході були присутні представники Міністерства сільського господарства Німеччини – Ф. Ріттнер, Др. Д.Хеберле, керівники консультаційних компанії AFC та IAK – В. Бушмайєр та Д. Кюнслінг, компанії GFAConsultingGroup (Німеччина) – А. Бурман, а також директор департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України – Микола Мороз, директор центру «Агроосвіта» Міністерства освіти України Тетяна Іщенко.

Житомирський національний агроекологічний університет в обговоренні подальших перспектив розвитку освітніх ініціатив з підготовки висококваліфікованих спеціалістів з органічного виробництва та формування вітчизняного законодавства у сфері екологічно безпечного виробництва продовольчої продукції представляли ректор ВНЗ Олег Скидан та проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмила Романчук.

 Учасники зустрічі поділилися власним баченням розвитку національного органічного законодавства, визначили конкретні кроки з підготовки та удосконалення проекту закону 5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Керівник  німецько-українського проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства» Й. Ленц повідомив про практичні результати реалізації проекту, головним партнером якого є ЖНАУ.

Також було анонсовано про  старт на базі Житомирського національного агроекологічного університету комплексного навчання спеціалістів центрального апарату Держпродспоживслужби, Міністерства аграрної політики та продовольства, викладачів університету основним підходам та основам органічного виробництва в країнах ЄС.

Ректор  ЖНАЕУ Олег  Скидан  підсумував результати тісної співпраці з німецькими партнерами, у рамках якої студенти університету отримали фахові теоретичні та практичні знання  провідних європейських навчальних закладів – Бернського університету (Швейцарія), Дрезденського університету (Німеччина), а також презентував центр «Полісся Органік» як стратегічного локального партнера проекту.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання