Оркестр, квіти, вітання, почесні гості та відзнаки – у колі друзів та однодумців Житомирський національний агроекологічний університет 2 червня відзначав своє 95-річчя.

Святкові заходи стартували із самого ранку – у дворі університету ректор ЖНАЕУ Олег Скидан  привітав колектив та студентів із ювілеєм, вручив грамоти і подяки викладачам й співробітникам, відзначив найактивніших і найталановитіших студентів.

Варто зауважити, що до  95-го Дня народження в агроуніверситеті  презентували медаль «Гордість ЖНАЕУ». Цю відзнаку вже вручили студентам і випускникам Житомирського національного агроекологічного університету, які своїми справами й здобутками примножують гарну славу й традиції навчального закладу, а також викладачам і ветеранам, які щоденною працею допомагають розвиватися ВНЗ, виходити на нові освітні та наукові горизонти.

Також  Житомирський національний агроекологічний університет із 95-річчям вітали керівники управлінь і департаментів облдержадміністрації,  представники управління юстиції,  екологічної інспекції,  Житомирської філії державної установи “Інститут охорони ґрунтів”, управління Держспоживслужби в Житомирській області та інші.

Вручаючи нагороди викладачам, вони наголосили, що саме ці люди підготували сотні фахівців, які наразі працюють в органах влади, на підприємствах, у сфері економіки чи  сільського господарства регіону, країни і навіть за кордоном.

Продовжилися урочисті заходи до 95-річчя ЖНАЕУ святковим концертом у «Ракушці», куди завітали  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, народні депутати ВРУ – Борислав Розенблат, Павло Дзюблик, Вадим Кривенко, а також міський голова Сергій Сухомлин та секретар міськради Наталія Чиж, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, голова Житомирської облради Володимир Ширма, священослужителі, керівники навчальних закладів і підприємств, нинішні студенти і випускники ЖНАЕУ.

 За словами ректора Житомирського національного агроекологічного університету, цей навчальний заклад дійсно має свою історію, а серед його випускників – міністри, народні депутати, керівники великих підприємств і навчальних закладів різних рівнів, депутати обласних й районних рад, очільник обласної ради, імениті спортсмени, секретар міськради, викладачі, які зуміли стати наставниками для кількох поколінь, інші.

«Житомирський національний агроекологічний університет наразі – це 7 тисяч студентів і майже тисячний колектив викладачів та співробітників, – відзначив ректор Олег Скидан. – Маємо 8 факультетів, 23 спеціальності, перелік яких поповнюється відповідно до актуальних потреб ринку. Я пишаюся тим, що навчався тут і маю за честь керувати кращим навчальним закладом.    Житомирський агроуніверситет – це не лише освітній та науковий, але й культурний центр Полісся. Ми виросли, у нас є амбіційні плани, а головне – маємо сили та потенціал для їх реалізації. Щиро вдячний всім і кожному, хто був з нами поряд усі ці роки, хто працював задля спільного результату і кому не байдужа доля вітчизняної освіти і майбутнє молоді».

Про успіхи і досягнення ЖНАЕУ у своєму вітальному звернення наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.   

«Кожен день народження – це момент, коли потрібно думати про майбутнє. І зважаючи на те, яких фахівців готує цей університет, він мусить бути націлений на майбутнє. Тому що саме галузь сільського господарства, наше ставлення до природи і до тих неймовірних багатств, які має Україна, спрогнозує, як далі ми будемо розвиватися. А цей розвиток може бути лише інноваційним. Є дуже важливою співпраця з аграрним бізнесом, який сьогодні є в області, який зацікавлений в нових технологіях і високваліфікованих фахівцях, які здатні їх впроваджувати. Тому я зичу вам для цього сил і натхнення», – зазначила Лілія Гриневич.

За словами Міністра, за останні 2 роки університет піднявся на 20 позицій в рейтингу «ТОП-200 університетів України». Подальші перспективи університет буде мати, якщо входитиме в міжнародний контекст і буде прив’язуватися до великих завдань нової, європейської, модерної України.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин сказав: «95 років дуже тривалий строк. За цей період свого функціонування агроекологічний університет зробив вагомий внесок в розбудову України. 95 років історії університету –  це 95 років історії міста Житомира. Жодне місто не розвиватиметься та не матиме  майбутнього  без молоді. Майбутнє Житомира без вас неможливе. Вітаю викладачів, професорів, а також студентів університету зі святом. Ви – найкращі».

«Як в минулому студент цього навчального закладу, я хочу подякувати викладачам, професурі. Я знаю, як вам непросто, скільки ви докладаєте зусиль, аби передати знання кожному вашому студенту. Щиро вам дякуємо», – додала Наталія Чиж, секретар Житомирської міської ради.

Володимир Ширма, який сам є випускником ЖНАЕУ, зазначив, що для всього Поліського регіону Житомирський агроуніверситет є опорним  навчальним закладом, від розвитку якого багато в чому залежить галузь АПК  країни.

«Без перебільшення можу сказати, що не лише в кожному куточку нашої держави, але й усього світу можна знайти випускників Житомирського національного агроекологологічного університету. Це високоосвічені професіонали, які з гордістю говорять, що вони є випускниками нашого навчального закладу», – сказав голова обласної ради під час вітання та побажав усій великій університетській сім’ї успіху та процвітання, а керівництву – міцно тримати штурвал і знайти свою нішу у бурхливому океані сьогоднішнього життя.

З привітальним словом до присутніх звернулися й депутати Верховної Ради України –   Вадим Кривенко, Павло Дзюблик і Борислав Розенблат.

 Вадим Валерійович наголосив на тому, що одним із перспективних секторів економіки України є саме с/г виробництво. Тож кому, як не випускникам даного ВНЗ, розвивати та удосконалювати дану галузь.

«Ми живемо можливо у важкі, але дуже історично важливі часи. України зробила свій стратегічний вибір – ми йдемо в Європу. Але з чим і як ми там будемо? А це залежить від вас. Всі експерти сходяться на тому, що основою економіки нової України може стати саме с/г виробництво. Наразі існує багато дискусій, про те, що робити з землею, лісом, фермерськими господарствами і т. д, –  Ці дискусії, як правило, ведуть політики, але це неправильно. Адже речі, про які я тільки що говорив – це наш капітал, якому потрібен фаховий досвідчений менеджер. Цими менеджерами маєте стати ви, позаяк тільки ви можете розповісти,  яку форму с/г господарства нам потрібно мати, як нам заходити на європейські ринки і працювати далі, нагодувати всю Європу і стати заможними і сильними», – пояснив народний депутат України Вадим Кривенко.

У свою чергу, Павло Дзюблик подякував викладачам за їх професійну роботу у підготовці майбутніх фахівців та нагородив трудовий колектив грамотою Верховної Ради України.

 «Хотів би приєднатися до всіх привітань та побажань. Дійсно, 95 років – це великий проміжок історії. Університет, у свою чергу, живе завдяки тому, що є такий колектив, який представляє його на всіх рівнях та готує висококласних спеціалістів. Дай Боже вам усім здоров’я, успіхів та натхнення у роботі», – Павло Дзюблик, народний депутат України.

У рамках відзначення 95-річчя ЖНАЕУ вшанували викладачів, студентів і випускників університету, які загинули у період Другої Світової війни, воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО.

 Викладачі університету за високі досягнення у роботі отримали відзнаки від Міністерства освіти і науки, ВРУ, облдержадміністрації, обласної та міської рад.

Також у агроуніверситеті відзначили «Почесних професорів», продовжили нагородження медаллю «Гордість ЖНАЕУ». Між іншим, серед нагороджених  медаллю не лише представники влади, сфери бізнесу чи освіти, але й ціла   плеяда спортивних зірок області та України, які здобували чи здобувають нині освіту в агроуніверситеті та мають високі спортивні результати.

 Зі сцени усіх присутніх та Житомирський національний агроекологічний університет зокрема, вітали друзі, колеги та партнери ВНЗ, передаючи вітальні листівки, подарунки, грамоти й подяки.  Вони висловили упевненість, що відкриття і творчість педагогів, ініціативи студентів стануть запорукою розвитку університету, зміцнення його статусу в українському та міжнародному науково-освітньому співтоваристві.

Для гостей свята влаштували концерт за участю творчих колективів та студентів ЖНАЕУ, солістів хорової капели «Орея», свої танцювальні номери представили талановиті вихованці ансамблю «Сонечко».

Довідково: Житомирський національний агроекологічний університет – єдиний в державі аграрний вищий навчальний заклад екологічного спрямування та єдиний на Житомирщині національний ВНЗ, який є базовим з підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся України (Житомирської, Рівненської, Волинської областей). Університет налічує 8 факультетів (агрономічний, технологічний, ветеринарної медицини, інженерії та енергетики, екології і права, лісового господарства, обліку та фінансів, економіки та менеджменту); 42 кафедри та 85 їх філій на виробництві та в науково-дослідних установах; 5 Науково-інноваційних інститутів (інститут економіки і агробізнесу; інститут агротехнологій та землеустрою; інститут тваринництва та ветеринарії; інститут екології та лісу; інститут механізації агропромислового виробництва та енергоефективності); науково-дослідний інститут регіональних екологічних проблем; інститут післядипломної освіти та дорадництва; дослідне поле; ботанічний сад; навчальну ферму та навчально-науково-виробничу клініку ветеринарної медицини; наукову бібліотеку; редакційно-видавничий відділ; розвинуту мережу громадського харчування; спортивну базу. В структурі університету 2 ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації: Будівельний коледж в місті Житомирі та Технікум землевпорядкування в селищі Ярунь Новоград-Волинського району Житомирської області.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

ВІДЕО

https://www.youtube.com/watch?v=ZUuwIDIAlqk

https://www.youtube.com/watch?v=JzKQdCdVPmo

https://www.youtube.com/watch?v=gsz_rN5J0wo

Корисні посилання