Делегація викладачів та студентів Житомирського національного агроекологічного університету 18 жовтня відвідала м. Кропивницький.

 

У рамках робочої поїздки відбулася екскурсія цехами ПАТ «Ельворті» та підписання угоди про співпрацю між керівництвом підприємства та ЖНАЕУ.

Зокрема, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, декан факультету інженерії та енергетики Ярослав Ярош, декан агрономічного факультету Олександр Саюк, викладачі та студенти  ознайомилися з історією заводу,   потужностями  сучасного вітчизняного підприємства з виробництва посівної та грунтообробної техніки високого технічного рівня, умовами праці, оглянули виставку сівалок, культиваторів, борон, оприскувачів, навантажувачів, які виробляють працівники ПАТ «Ельворті».

«Ми сьогодні пересвідчилися, що в Україні є сучасні та потужні підприємства, – зауважив під час візиту до компанії «Ельворті» ректор ЖНЕУ Олег Скидан. – У цьому плані ми не поступаємося закордонним виробникам, а тому дуже хочеться, щоб і українські аграрії усвідомили це та купували для роботи саме таку техніку».

Із представниками Житомирського національного агроекологічного університету зустрівся голова правління – генеральний директор ПАТ «Ельворті» Сергій Калапа. Вони обговорили нинішні досягнення та напрацювання обох сторін, наукові розробки та можливості викладачів агроуніверситету, узгодили подальші напрямки співпраці та підписали угоду.

Уже найближчим часом ПАТ «Ельворті» має розпочати  у ЖНАЕУ облаштування лабораторії посівних та ґрунтообробних машин, що дозволить проводити заняття  та підготовку студентів-інженерів із використанням сучасної та актуальної матеріально-технічної бази.

Крім цього, заплановано проводити кілька разів на рік безпосередньо екскурсії на підприємство для студентів факультету інженерії та енергетики і агрономічного факультету, а викладачі ЖНАЕУ зможуть попрацювати спільно із конструкторами ПАТ «Ельворті», обмінюватимуться досвідом тощо.

Вже під час першої офіційної зустрічі завідувач кафедри механіки та інженерії агроекосистем ЖНАЕУ Савелій Кухарець представив доповідь «Проектування ґрунтообробних ротаційних знарядь для особливих ґрунтових умов», а завідувач кафедри процесів, машин і обладнання ЖНАЕУ Іван Грабар поділився результатами своїх наукових досліджень.  Вони наголосили, що для ЖНАЕУ співпраця із «Ельворті» – це гарна можливість практичного застосування і перевірки теоретичних знань, наближення науки до виробництва.

 Відзначимо, що наразі компанія «Ельворті» розширює асортимент виробництва, оновлює технологічну базу, зберігає кадровий потенціал, а також поповнює свій колектив молоддю. За 2017 рік обсяг інвестицій, вкладених в реконструкцію заводу "Ельворті", а також на закупівлю нового обладнання, становить понад 120 млн грн. З них близько 97 млн грн  вкладено в обладнання, та близько 23 млн грн – в реконструкцію заводу.   Сучасна, соціально орієнтована компанія "Ельворті" динамічно розвивається та прагне стати ключовим гравцем на ринку посівної та грунтообробної техніки в Європі. «Ельворті» розробляє нові і модернізує вже існуючі машини. На всіх етапах випуску сільгосптехніки: від конструкторських розробок до її сервісного обслуговування впроваджуються передові технології. Компанія дає співробітникам можливість стати висококваліфікованими фахівцями і надає можливості для професійного і кар'єрного зростання. Крім цього, на підприємстві активно реалізовують соціальний проект   «Приєднуйся до команди Ельворті» – проводять екскурсії, Дні відкритих дверей, інше.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання