У рамках робочого візиту 5 лютого Житомирський національний агроекологічний університет відвідав заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний із презентацією нової концепції реформування вищої освіти. Зокрема, він поспілкувався зі студентами та викладачами ЖНАЕУ, представниками інших навчальних закладів міста, відповів на запитання присутніх.

«Ми прямуємо до сучасних освітніх програм. Держава має фінансувати кращих і сильніших. До речі, за новою системою у 2020-ому Житомирський агроуніверситет вже отримає більше грошей. Загалом, кошти університети отримуватимуть у тому числі за результатами діяльності, де враховуватимуться показники працевлаштування і зайнятості  випускників», – зауважив Стадний.

Розповідаючи про основні засади трансформації системи вищої освіти,  він наголосив на кількох аспектах:

• зміна системи фінансування, що визначатиметься за 6 показниками;
  • зменшення «паперового» тиску на університети і запровадження електронного ліцензування;
  • фінансова автономія, що відкриває нові можливості для навчальних закладів розпоряджатися власними коштами;
  • впровадження дуальної форми  здобуття освіти, де практична частина  може займати до 70% освітньої програми.

До слова, студенти Житомирського національного агроекологічного університету вже мають успішний досвід поєднання навчання і роботи на  виробництві. Наприкінці 2018 року ЖНАЕУ  та  ПП «Галекс-Агро» розпочали впровадження спільного  проєкту з дуальної освіти, а з лютого 2019 року 22 студенти з шести різних спеціальностей протягом кількох місяців  проходили стажування на базі підприємства. Їм виплачували заробітну плату, забезпечували житлом і харчуванням,  після завершення стажування кращі студенти отримали пропозиції працевлаштування. Увесь час їх супроводжував керівник від підприємства і наставник від навчального закладу. Крім цього, у вересні 2019 року Житомирський національний агроекологічний університет та Малинський професійний ліцей здобули перемогу у конкурсі на найкращу концепцію Центру дуальної освіти. На реалізацію своїх  ідей вони отримають 180 тисяч гривень з обласного бюджету. Заклади мають створити Центри дуальної освіти відповідно до своєї концепції, розробити плани роботи, підписали договори з роботодавцями. Такі центри мають покращити ситуацію з працевлаштуванням студентів, здобуттям ними практичних навичок ще під час навчання, а роботодавцям допоможуть отримати молодих, проте вже фахово підготовлених спеціалістів.

Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан разом з викладачами представив заступнику Міністра освіти і науки України лабораторію робототехніки і штучного інтелекту, інжинірингову школу, сучасний освітньо-науковий простір «Екоцентр», які успішно функціонують на базі університету.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

ПОЛІСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ