У Житомирському   державному університеті ім. І. Франка 10 жовтня  відбувся круглий стіл «Юридична клініка закладів вищої освіти в системі безоплатної правової допомоги в Україні».

 

 У заході взяли участь викладачі та студенти  ЖДУ ім. І. Франка, Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського торговельно-економічного коледжу КНТЕУ, регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Житомирській області Петро Грибан, начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти ГТУЮ у Житомирській області Олександр Фещук, начальник відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталя Ярошенко, адвокат Олександр Грабчук.

Зокрема, у рамках круглого столу юридична клініка ЖНАЕУ підписала договір про співпрацю та партнерство з юридичною клінікою "Правосвіт"  ЖДУ ім. І. Франка.

Регіональний представник Уповноваженого наголосив на важливості роботи юридичних клінік у навчальних закладах. Вони допомагають набути практичні навички застосування законодавства майбутніми правознавцями.

Окрім того, Петро Грибан розповів про діяльність Уповноваженого з прав людини та його регіональних представництв.

Загалом, учасники дискутували про актуальні проблеми надання як первинної, так і вторинної безоплатної правової допомоги населенню. Доповідачі також наголошували на необхідності розвитку правового захисту загальнолюдських цінностей в Україні та подальшої співпраці у цьому напрямку.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання