Станом на 14 липня 2019 року до Житомирського національного агроекологічного університету подано вже більше 1700 заяв вступників для здобуття  ОКР «Бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти.

ЖНАЕУ є найбільшим за чисельністю студентів та найпотужнішим за своєю інфраструктурою закладом вищої освіти в регіоні, який реалізує унікальні освітні програми в багатьох галузях знань аграрного, екологічного, економічного, технічного, інформаційного, ветеринарного спрямувань.

У 2019 році університет започаткував низку нових унікальних та найсучасніших напрямів діяльності, які відкривають  ще більші перспективи розвитку. Так, спільно з Державним космічним агентством України, Національним центром управління та випробування космічних засобів, Центром прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, Музеєм космонавтики ім. С.П. Корольова розпочато створення регіонального космічного центру «Полісся», на базі якого буде забезпечено вирішення питань підвищення продовольчої та екологічної безпеки держави за рахунок використання сучасних інформаційних технологій (насамперед систем дистанційного зондування Землі); проведення наукових досліджень у межах міжнародних програм та впровадження освітніх програм з підготовки фахівців у сфері дистанційного зондування Землі за екологічним, аграрним та технічним спрямуванням.

Також у 2019 році спільно з Асоціацією «Ноосфера» на базі університету створена інжинірингова школа, команда якої – «Noosphere Engineering School Zhytomyr», вже взяла участь в онлайн-хакатоні, де презентувала свої рішення зі створення метеорологічного комплексу для системи управління вогнем артилерійських підрозділів ArtOs. Студенти  завершують новий проект – унікальну інтерактивну пісочницю «GalaSAND», яка призначена для вивчення і демонстрації Сонячної системи. Розробка буде оснащена інтерактивною консоллю для ігор, а також здатна передавати тактильні відчуття за допомогою температури піску. 

Новинкою цього року стало також  відкриття на базі університету єдиного на Житомирщині інформаційного центру Європейського Союзу,  основна мета якого – поширення інформації про ЄС та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам у навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяння участі студентів у дебатах з європейських питань. 

У травні цього року  в ЖНАЕУ проходив всеукраїнський студентський захід «UAS Meet Up 3.0: Галактичний ОСС», який зібрав понад дві сотні представників з усіх куточків країни. У програмі Генасамблеї проходило обговорення пріоритетних напрямів діяльності, презентація цікавих та актуальних проектів, зустрічі із молодіжними лідерами, заслуховування звітів керівних органів. Студенти ділилися досвідом з колегами із самоврядування і знайомились із зірковими партнерами Асоціації. 

Лише протягом першого півріччя поточного року ЖНАЕУ суттєво поліпшив свою матеріально-технічну базу: придбано 125 нових комп’ютерів, три автомобілі, обладнання для лабораторій енергоефективності, ветеринарної медицини, обробки деревини. Проведено повну заміну вікон на енергозберігаючі на факультеті обліку та фінансів, завершується ремонт приміщень під нові лабораторії регіонального космічного Центру «Полісся», інжинірингової школи «Noosphere Engineering School», навчально-наукових Центрів екології та охорони навколишнього середовища, інформаційних технологій, інтелектуальної власності та управління проектами.

Житомирський національний агроекологічний університет є одним із найпопулярніших університетів в Україні за даними міжнародного рейтингу UniRank, проведеного у 2019 році. У цьому рейтингу університет зайняв 18 місце в Україні, знову випередивши усі регіональні заклади вищої освіти України.  

У 2019 році у рейтингу ТОП-20 правничих шкіл за стандартом мінімального освітнього правничого рівня ЖНАЕУ посів 14 місце в державі, що підтверджує високий рівень підготовки майбутніх правників.   Висока якість надання освітніх послуг Житомирським національним агроекологічним університетом підтверджена сертифікатом міжнародного зразка системи управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015 «Система управління якістю. Вимоги».

Довідково: Житомирський національний агроекологічний університет – навчальний заклад  у центрі міста із майже столітньою історією. Нині тут готують майбутніх фахівців за 27-а спеціальностями у 14-и галузях знань, а за кількістю студентів цей заклад вищої освіти – найбільший у регіоні. Разом з тим, протягом останніх років ЖНАЕУ суттєво покращив свої показники у  вітчизняних та світових рейтингах, продовжує налагоджувати співпрацю із підприємствами і компаніями, посилює міжнародні зв’язки,  зміцнює матеріально-технічну базу, підтримує різноманітні проекти та акції. Все це заради одного – аби створити для студентів максимально комфортні  умови  для навчання, розвитку і професійного зростання. На 8 факультетах  навчається молодь з Житомирщини та сусідніх областей.  Житомирський національний агроекологічний університет  – єдиний в державі аграрний заклад вищої освіти екологічного спрямування та єдиний в області національний заклад вищої освіти, який є базовим з підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся. Наприкінці минулого року в навчальному закладі стартував пілотний проект з дуальної освіти, який реалізується спільно з групою найбільших в Україні підприємств, що займаються виробництвом органічної продукції: ПП «Галекс-Агро», ТОВ «Органік Мілк», ТОВ «Органічний м’ясний продукт» та інші.  Зокрема, 22 студенти із 6 різних спеціальностей  протягом кількох місяців працювали  на виробничих потужностях провідних органічних підприємств країни з можливістю подальшого працевлаштування. Також студенти ЖНАЕУ проходять виробничу практику за кордоном. Щорічно  туди  відправляється 500–800  осіб. Працюють легально, мають усі документи на руках завчасно, сторони підписують договір, проводиться співбесіда та відбір. Основні вимоги – успіхи у навчанні, володіння іноземною мовоюНаразі  ЖНАЕУ офіційно співпрацює із підприємствами та компаніями у 14 країнах світу. Протягом року  в агроуніверситеті реалізовували низку  проектів, серед яких – міжнародний проект «Німецько-українська співпраця в галузі органічного виробництва», проект  «Аграрна політика ЄС» від програми Еразмус+ Жан Моне, проект «Підвищення обізнаності про африканську чуму в Україні: ІІ етап», проект прикладного дослідження «Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи», міжнародний проект з вирощування органічного сорго, інше.

Усю необхідну інформацію щодо вступної кампанії в Житомирському національному агроекологічному університеті можна знайти на офіційному сайті – http://znau.edu.ua, розділ «Вступнику», а також у приймальній комісії за телефонами: (0412) 22-75-19, (063) 108-78-60, (097) 753-49-43. 

Прес-лужба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання