9 березня 2016 року студенти Житомирського національного агроекологічного університету прийняли участь у Всеукраїнському відкритому уроці “Шевченко: поезія і революція”. Захід відбувся в Українському Домі та включав дискусійне ток-шоу і концерт за участю народних артистів та зірок шоу-бізнесу присвячені 202-річчю від Дня народження Тараса Шевченка та 170-річчю написання “Заповіту”.

Всеукраїнський урок Шевченка проводиться вже другий рік. Тарас Шевченко – це національний геній, який консолідує не лише українство в усьому світі і є показовою фігурою для сучасної молоді. Шевченко має свою історичну місію творця нації для свого народу, виразника національних почуттів, і як національний пророк, посідає провідне місце у суспільній свідомості не лише українців, а й багатьох народів світу.

Творчість цієї людини допомагає виховувати молодь у патріотичному дусі, в повазі до України, до традицій, в розумінні своєї відповідальності перед майбутніми поколіннями і своєї місії на цій Землі. Його слово – це слово людського єднання, загальнолюдських гуманістичних цінностей на засадах правди, рівності та справедливості. Універсальність творчості Шевченка відкриває світу національну історію і культуру України, робить її невід’ємною частиною світової цивілізації.

Чому збуваються пророцтва Тараса Шевченка? Яких уроків так і не вивчила українська нація за майже два століття? Ці та інші питання під час відкритого уроку “Шевченко: поезія і революція” обговорили громадські та політичні діячі, літературознавці і студенти.

У дискусії взяли участь: Богдан Тихолоз – літературознавець (Львівський університет імені І. Франка); Юрій Макаров - письменник, журналіст, автор фільмів про Тараса Шевченка; Дмитро Лазуткін – поет, автор віршів присвячених Майдану; Микола Жулинський - доктор філологічних наук, академік, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка; Віталій Скоцик – доктор економічних наук, лідер Аграрної партії України.

Студенти Житомирського національного агроекологічного університету прийняли активну участь у дискусії щодо подальшого розвитку української держави та ролі освіти у сучасних умовах. Під час заходу студенти мали змогу ознайомитися з виставкою молодіжної творчості “Мій Шевченко”.

Завершився захід концертною програмою українських артистів з піснями на вірші Тараса Шевченка. Виступали: Народна артистка України Марія Бурмака, Народний артист України Анатолій Паламаренко у супроводі DJ KeY, гутр “ТАРУТА” та гурт “ТАРТАК”. Гостям було представлено фільм “Шевченко і Майдан” та телевізійне включення “Шевченко єднає” з Сєверодонецьку, Чернівців та Одеси.

Куратором поїздки студентів був доцент кафедри менеджменту ЗЕД, докторант Житомирського національного агроекологічного університету Данкевич Віталій Євгенович.

В університеті і надалі планується залучати студентів до освітньо-культурних заходів з метою саморозвитку, інтеграції у міжнародне студентське товариство та патріотичного виховання молоді.


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання