9 березня 2016 року студенти Житомирського національного агроекологічного університету прийняли участь у Всеукраїнському відкритому уроці “Шевченко: поезія і революція”. Захід відбувся в Українському Домі та включав дискусійне ток-шоу і концерт за участю народних артистів та зірок шоу-бізнесу присвячені 202-річчю від Дня народження Тараса Шевченка та 170-річчю написання “Заповіту”.

Всеукраїнський урок Шевченка проводиться вже другий рік. Тарас Шевченко – це національний геній, який консолідує не лише українство в усьому світі і є показовою фігурою для сучасної молоді. Шевченко має свою історичну місію творця нації для свого народу, виразника національних почуттів, і як національний пророк, посідає провідне місце у суспільній свідомості не лише українців, а й багатьох народів світу.

Творчість цієї людини допомагає виховувати молодь у патріотичному дусі, в повазі до України, до традицій, в розумінні своєї відповідальності перед майбутніми поколіннями і своєї місії на цій Землі. Його слово – це слово людського єднання, загальнолюдських гуманістичних цінностей на засадах правди, рівності та справедливості. Універсальність творчості Шевченка відкриває світу національну історію і культуру України, робить її невід’ємною частиною світової цивілізації.

Чому збуваються пророцтва Тараса Шевченка? Яких уроків так і не вивчила українська нація за майже два століття? Ці та інші питання під час відкритого уроку “Шевченко: поезія і революція” обговорили громадські та політичні діячі, літературознавці і студенти.

У дискусії взяли участь: Богдан Тихолоз – літературознавець (Львівський університет імені І. Франка); Юрій Макаров - письменник, журналіст, автор фільмів про Тараса Шевченка; Дмитро Лазуткін – поет, автор віршів присвячених Майдану; Микола Жулинський - доктор філологічних наук, академік, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка; Віталій Скоцик – доктор економічних наук, лідер Аграрної партії України.

Студенти Житомирського національного агроекологічного університету прийняли активну участь у дискусії щодо подальшого розвитку української держави та ролі освіти у сучасних умовах. Під час заходу студенти мали змогу ознайомитися з виставкою молодіжної творчості “Мій Шевченко”.

Завершився захід концертною програмою українських артистів з піснями на вірші Тараса Шевченка. Виступали: Народна артистка України Марія Бурмака, Народний артист України Анатолій Паламаренко у супроводі DJ KeY, гутр “ТАРУТА” та гурт “ТАРТАК”. Гостям було представлено фільм “Шевченко і Майдан” та телевізійне включення “Шевченко єднає” з Сєверодонецьку, Чернівців та Одеси.

Куратором поїздки студентів був доцент кафедри менеджменту ЗЕД, докторант Житомирського національного агроекологічного університету Данкевич Віталій Євгенович.

В університеті і надалі планується залучати студентів до освітньо-культурних заходів з метою саморозвитку, інтеграції у міжнародне студентське товариство та патріотичного виховання молоді.

web прийом до аспірантури

гиф економика конкурс