На базі факультету лісового господарства Житомирського національного агроекологічного університету 20 листопада була проведена VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, магістрів, аспірантів і молодих вчених «Ліс, наука, молодь».

Участь у заході  взяли понад 100 учасників із навчальних закладів, наукових установ України, а також виробничих підприємств. У пленарному засіданні, крім учасників із  ЖНАЕУ, були представники Поліського філіалу УкрНДІЛГА (м. Житомир), Державного агентства лісових ресурсів України, ДСЛП «Вінницялісозахист», ЖОКАП «Житомироблагроліс», експерт з освіти представництва FSC в Україні.

Присутніх на зібранні привітав ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, керівництво та викладачі факультету лісового господарства.

Загалом на засіданнях були представлені дуже цікаві доповіді актуальних питань лісового господарства. Усі доповіді викликали цікавість як у студентів, так і молодих учених, про що свідчить велика кількість заданих запитань і жвава дискусія як з боку науково-педагогічних працівників, так і студентів і виробничників.

У першій половині засідання конференції надзвичайний інтерес викликали доповіді старшого наукового співробітника Поліського філіалу УкрНДІЛГА Орлова Олександра на тему «МАЛО ВИВЧЕНІ ПРОБЛЕМИ ВПЛИВУ АДВЕНТИВНИХ ВИДІВ РОСЛИН НА ЛІСОВІДНОВЛЕННЯ» та представника ДАЛР Науліка Леоніда на тему «ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ», про що свідчить тривала і цікава дискусія.

Друга половина засідання виявилася незвичайно цікавою завдяки актуальності доповідей з тематкиі лісозахисту, вирощування і формування насаджень, а також питань лісовідновлення. Великий інтерес викликали доповіді представників ДСЛП «Вінницялісозахист» Стегняка Віталія і Болюха Сергія, які стосувалися санітарного стану листяних і хвойних лісів Житомирщини.

Доповіді студентів були як наукового, так і прикладного практичного характеру. Найбільший практичний інтерес становила доповідь студента магістратури Зінкевича Романа на тему «ЕКСПРЕС-МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ САНІТАРНОГО СТАНУ НАСАДЖЕНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОГРАМИ «RELASCOPE+». Найбільшу наукову цінність мали доповіді студентів ІІІ курсу Висоцького Владислава на тему «ВПЛИВ ПЕРЕДПОСІВНОГО ОБРОБІТКУ НАСІННЯ ХВОЙНИХ НА СХОЖІСТЬ І РОЗВИТОК СХОДІВ» і Рубанової Олени на тему «ПРИРОДНЕ ВІДНОВЛЕННЯ ПІД НАМЕТОМ СОСНОВИХ ДЕРЕВОСТАНІВ В УМОВАХ СВІЖОГО СУБОРУ».

В рамках конференції був проведений І етап Всеукраїнського студентського конкурсу наукових робіт за напрямком «Лісове господарство». У результаті підведення підсумків членами галузевої комісії було вирішено нагородити дипломом І ступеня Зінкевича Романа, ІІ ступеня – Рубанову Олену і Висоцького Владислава, ІІІ ступеня – Башинського Максима, Лінійчука Андрія та Сергійчука Олександра.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

ПОЛІСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ