На базі факультету лісового господарства Житомирського національного агроекологічного університету 22 листопада провели VІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів, магістрів, аспірантів і молодих вчених «Ліс, наука, молодь».

На захід завітали понад 150 учасників із 15 навчальних закладів та наукових установ України.

У пленарному засіданні, крім учасників із  ЖНАЕУ, взяли участь науково-педагогічні працівники та науковці із Національного університету біоресурсів та природокористування України (м. Київ), Поліського філіалу УкрНДІЛГА (м. Житомир), Національного лісотехнічного університету України (м. Львів).

На засіданнях були представлені дуже цікаві доповіді актуальних питань лісового та садово-паркового господарства, які викликали цікавість як у студентів, так і молодих учених, про що свідчить велика кількість заданих запитань і жвава дискусія  серед пристуніх.

У першій половині засідання конференції надзвичайний інтерес викликали доповіді професора Гойчука Анатолія Федоровича та Кульбанської Іванни Миколаївни (НУБіП) з проблематики лісової фітопатології, а також доповідь старшого наукового співробітника Поліського філіалу УкрНДІЛГА Орлова Олександра Олександровича на тему «Оцінка швидкості знищення імаго верхівкового короїда (IPS ACUMINATUS (GYLLENHAL, 1827) комахами-ентомофагами у лабораторних умовах».

Доповіді студентів були як наукового, так і прикладного практичного характеру. Найбільший практичний інтерес становила доповідь студента магістратури Мартиненка Василя на тему «Впорядкування лісів Прилуцького лісництва ДП «Овруцьке» ЛГ із використанням програмних засобів QGIS».

Найбільшу наукову цінність мала доповідь студента ІV курсу Зінкевича Романа на тему «Аналіз можливості використання відносної вологості деревини як показника життєздатності дерев».

У рамках конференції був проведений І етап Всеукраїнського студентського конкурсу наукових робіт за напрямком «Лісове і садово-паркове господарство».  За результатами конкурсу, члени галузевої комісії  вирішили  нагородити дипломом І ступеня Зінкевича Романа, ІІ ступеня – Биковського Богдана та Когутя Вадима, ІІІ ступеня – Мартиненка Василя і Бур’янчука Максима.

Житомирський національний агроекологічний університет