У жовтні минулого року в Житомирському національному агроекологічному університеті за підтримки  департаменту освіти міськради стартував новий проект  – школа «Агентів кліматичних змін» для школярів, до якої долучилися учні з Бердичева, а також із місцевих шкіл № 19, 8, 14 та 7.

«Агенти кліматичних змін» – це пілотна шкільна освітня платформа, направлена на підвищення знань, навиків та вмінь учнів щодо впливу на клімат та адаптації до змін клімату. Головна мета школи – підготувати «Агентів кліматичних змін» – молодих людей, обізнаних у проблемі зміни клімату та здатних самостійно вживати дії із запобігання та адаптації до її наслідків.   Реалізація освітньої платформи  сприяє формуванню у школярів навичок реалізації ініціатив щодо адаптації міського середовища до змін клімату, а також  налаштовує молодь до впровадження власних інформаційних ініціатив щодо адаптації та запобігання до змін клімату.

Щомісяця  у ЖНАЕУ для старшокласників проводили цікаві заходи,  а також зустрічі з експертами, корисні майстер-класи, конкурси і пізнавальні лекції, тематичні презентації. На базі «Інформаційного центру  інтегрованого розвитку Житомира-2030» юні «агенти» розповідали,  яким хотіли б бачити Житомир через 10 років,   створювали проекти для участі у конкурсі «Майстерня міста». Викладачі кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування  ЖНАЕУ  Анастасія Лесь та Анастасія Ращенко разом зі школярами  досліджували питання відповідального споживання.   Під час тренінгу "Адаптація міст до змін клімату" директор ТОВ «КТ-Енергія»  Кирило Томляк розповідав  молоді про мобільний додаток «Кліматичні краплі» та шкільний конкурс, у рамках якого провадиться навчання з питань змін клімату, еко-дружніх вчинків та проектів. Анастасія Лесь знайомила  їх  із наслідками та адаптацією міст до кліматичних змін.

Перший випуск «Агентів кліматичних змін» у Житомирському національному агроекологічному університеті святкували 16 травня і, як зауважила, Анастасія Ращенко, восени проект матиме продовження.

На урочисте вручення сертифікатів завітав проректор науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іван Мартинчук, представники  департаменту освіти і департаменту економічного розвитку Житомирської міськради, обласного центру еколого-натуралістичної творчості, наставники і вчителі.

Мартинчук привітав школярів і відзначив, що вони обрали дуже перспективну галузь для розвитку, а також нагадав, що ЖНАЕУ бере на себе просвітницьку функцію і реалізовує заходи з енергозбереження та енергоефективності. Зокрема, підтримує   акцію «Житомир уже діє: 100% ВДЕ до 2050 року», на базі університету вже діє лабораторія та навчально-дослідний полігон відновлювальної енергетики, де досліджується можливість використання усіх джерел відновлювальної енергії для енергозабезпечення об`єктів як соціальної, так і виробничої сфер. Біля навчального корпусу  облаштували еко-сквер,  викладачі і студенти   –  активні учасники фестивалю «Еко-натхнення», семінару «Врахування змін клімату в розвитку громад»дискусійної панелі   «Зелене місто: клімат та урбаністика», «Майстерні міста», заходів з прибирання та благоустрою, озеленення  міста тощо. Старт школи «Агентів кліматичних змін» для школярів старших класів – це лише продовження комплексної  роботи на теренах міста й області.

Для випускників школи «Агентів кліматичних змін» влаштували вечірку з солодощами і піцою.