Про збереження та розвиток села говорили  під час  засідання Всеукраїнської науково-практичної конференції «Кооперативні читання: 2018  рік», яка проходила 1 червня на базі Житомирського національного агроекологічного університету.

 

У заході взяли участь голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, викладачі та науковці з інших навчальних закладів, інші.

«Саме розвиток кооперацій вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників, індивідуальних селянських господарств є одним із найважливіших шляхів розвитку та збереження українського села. Житомирська обласна рада сьомої каденції теж не стоїть осторонь. Обласна програма з розвитку агропромислового комплексу Житомирської області якраз і націлена на підтримку сільгоспвиробників та селянських господарств»,– зазначив Володимир Ширма.

Учасники конференції обговорювали розвиток сільськогосподарської кооперації та сімейних ферм на селі, проблеми і перспективи становлення фермерсько-кооперативного укладу в Україні, перспективи розвитку кооперативів в об’єднаних територіальних громадах, а також розглянули досвід сільськогосподарської кооперації Японії та ЄС.

Під час конференції голова обласної ради вручив відзнаку Житомирської обласної ради «Честь і слава Житомирщини» доктору сільськогосподарських наук, професору, завідувачу кафедри розведення, генетики тварин та біотехнології ЖНАЕУ Миколі Пелехатому, а також подяку ректору аграрного закладу освіти Олегу Скидану.

До слова, кафедра розведення, генетики тварин та біотехнології була створена на зооінженерному факультеті Житомирського сільськогосподарського інституту в 1993 році. Значний внесок у створення і розвиток кафедри зробили професори В. С. Коновалов і М. С. Пелехатий, доценти В. М. Білошицький, В. М. Новоставський, О. Х. Дуб, І. Ф. Соловей. З 2001 року кафедру очолює відомий в Україні та за її межами вчений-селекціонер в галузі молочного скотарства, доктор с.-г. наук, професор Микола Сергійович Пелехатий. Його наукова школа налічує 14 кандидатів наук, які працюють у вищих навчальних закладах та на виробництві. Основним напрямком наукової роботи кафедри є удосконалення племінних та продуктивних якостей великої рогатої худоби українських чорно-рябої і червоно-рябої молочних порід у відкритих популяціях поліської зони.

 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Корисні посилання