У приміщенні Дому української культури   21 грудня відбулася перша зустріч учасників процесу оцінки вразливості міста до змін клімату  «Клімат змінюється, змінюй Житомир!» за підтримки міжнародної кліматичної організації 350.org у рамках меморандуму про співпрацю задля досягнення цілі  100% ВДЕ.

Модератор заходу –  експерт з публічного управління Галина Семенець, а спікер  –  доцент кафедри метеорології та кліматології Київського національного університету ім. Т. Шевченка Ольга Шевченко.   

Викладачі факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету Анастасія Ращенко та Анастасія Лесь відвідали захід  та приєдналися до обговорення питань процесу оцінки вразливості міста до змін клімату та його адаптації в рамках меморандуму про співпрацю задля досягнення цілі 100% ВДЕ. 

Тема клімату – це не лише економічна чи політична потреба наразі, але й глобальна вимога. Кліматична політика, кліматична стратегія – відносно нове поняття для міст України. Однак, ця тема не нова для світової спільноти в рамках досягнення цілей Паризької угоди та кліматичних переговорів ООН (СОР24),  утримання глобальної температури в межах 1,5 градуса.

Відзначимо, 15 грудня на переговорах COP24 в Катовіце затвердили Книгу правил Паризької угоди, яка деталізує угоду в частині моніторингу та звітування про досягнення цілей країнами. Однак, на глобальному рівні не досягнуто домовленості щодо гнучких механізмів, виконання зобов'язань щодо кліматичного фінансування, відшкодування втрат і збитків для найбідніших країн і, найгірше, щодо гарантій термінового підвищення амбіцій країн. Коли країни не можуть домовитися, лідерство переходить до міст, неурядових організацій, бізнесів, банків та їх міжнародних об’єднань. В Катовіце заступник мера Житомира та мер Чорткова розповідали про власну стратегію переходу на 100% ВДЕ.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання