Протягом 17–21 грудня викладачі Житомирського національного агроекологічного університету провели навчальні тренінги з навиків застосування ГІС-технологій у природоохоронній діяльності для працівників Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Основна мета заходу – отримання базових навичок створення та використання геоінформаційних систем у природоохоронній та організаційній діяльності заповідника, отримання вмінь та навиків підтримки та забезпечення ефективної роботи геопорталу заповідника.
Цільовою аудиторією тренінгу стали наукові співробітники заповідника та інспектори його філій у смт Іванків і м. Чорнобиль, які братимуть активну участь у створенні геопорталу заповідника, а саме, реєструвати події та явища, використовуючи програмні додатки ArcGIS для мобільних пристроїв.
Проведений захід створить умови для можливостей інтеграції у геоінформаційні матеріали спектру даних, що надходять з різних джерел моніторингу стану навколишнього природного середовища заповідника, та надасть змогу найбільш повно охарактеризувати та описати територію природоохоронного об’єкта, а також комплексно оцінити зміни, що відбуваються у часі.
Геопортал заповідника стане потужною основою для ведення літопису, проведення геоінформаційного аналізу та прогнозування, надасть можливість більш ефективного менеджменту щодо збереження і охорони заповідної території.
Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету