Відповідно до Плану проведення наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки в системі Міністерства освіти і науки України на 2017 р. з метою покращення якості підготовки фахівців з «Ветеринарної медицини», «Ветеринарної гігієни, санітарії і експертизи» та професійного висвітлення  проблем епізоотології та здоров’я тварин  унауково-методичному центрі «Агроосвіта» 12 вересня на базі науково-методичного центру «Агроосвіта» відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Епізоотологія, здоров’я та добробут тварин. Виклики сучасності».

У конференції брала активну участь делегація з кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології  Житомирського національного агнроекологінчого університету  -   професор Галатюк О. Є. та доценти -  Рибачук Ж. В., Бегас В. Л..

 

Захід розпочався  із привітання,  в якому були озвучені актуальні проблеми служби ветеринарної медицини. Зокрема, наголошувалось на необхідності цільової державної програми по африканській чумі свиней, необхідності зконцентрувати зусилля для отримання якісного студента, відсутності закону про біобезпеку держави, надмірній завантаженості викладачів освітнім процесом (великі групи і підгрупи), що в свою чергу призводить до зниження рівня практичної підготовки студентів і браку часу для особистого розвитку викладачів.

 Завершилось пленарне засідання словами Іщенко Т.Д.: «Викладач, який не навчається – не має права викладати».

На конференції було багато освітян ветеринарної галузі з закладів 1 – 4 рівнів акредитації, представники науково-дослідних установ, практики.

На першій панельній дискусії обговорювали питання ветеринарної освіти і науки. Особливо  варто відзначити доповідь Цвіліховського М. І., який висвітлив перспективи розвитку ветеринарної освіти і науки в Україні, тенденції та виклав порівняльну оцінку ветеринарної освіти і служби України з провідними державами світу. Царенко Т. М. виклав рекомендації всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) щодо модернізації ветеринарної освіти в України в рамках власного досвіду закордонного стажування.

На другій панельній дискусії обговорювали актуальні проблеми інфекційної патології. Серед безлічі тем і напрямків, які  озвучили учасники зібрання,  необхідно виділити проблематику сказу і африканської чуми свиней, які є зараз надзвичайно важливими. Не оминули увагою проблеми зростання антибіотикорезистентності мікроорганізмів, безконтрольного використання антибіотиків, безпечності і якості харчової продукції, благополуччя тварин.  Цікавою була доповідь Яценка І. В. щодо жорстокого поводження з тваринами в аспекті судово-ветеринарної експертизи, який виклав останні зміни в законодавстві та показав багато практичних випадків судово-ветеринарної експертизи.

«В обговоренні всі дійшли висновку, що потрібно частіше збиратись, обговорювати актуальні питання, виносити певні рішення. Проблем у ветеринарній медицині є надзвичайно багато, але завжди потрібно з чогось починати. Науковець, який викладає своє власне бачення і бачить, що воно збігається з думкою інших вчених стверджується як фахівець і  розуміє, що він іде у правильному напрямку. У плані ветеринарної освіти була   дискусія як краще вчити студентів по епізоотології. В дисципліни є певна проблематика, наприклад студенти, з міркувань біобезпеки, не завжди можуть практично працювати з інфекційнохворими тваринами. Тут  зійшлися на тому, що студентів потрібно вчити більше мислити аналізувати, працювати групами. Було запропоновано більше використовувати для набуття практичних навиків сучасні муляжі», - поділився доцент кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології ЖНАЕУ Бегас В. Л.

 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання