Протягом 25–26 вересня у Києві проходила Міжнародна конференція «Енергія з біомаси-2018»,  участь в якій взяли представники факультету інженерії та енергетики Житомирського національного агроекологічного університету.

 

Відзначимо, що біоенергетика України продовжує впевнене зростання.  Відповідно до даних Енергетичного балансу України за 2016 рік обсяг «загального постачання первинної енергії з біопалив та відходів» становив 2832 тис. т н.е. у 2016 р. (проти 2102 тис. т н.е. у 2015 р.).

Аналіз даних за період 2010–2016 рр. свідчить про те, що середній темп росту сектора біоенергетики в Україні за цим показником складає 35% на рік. Подальшому розвитку біоенергетичного сектора сприяює низка законів України та постанов КМУ, що прийняті або готуються до прийняття:

  1. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії» (1959-VIII від 21.03.2017р).
  2. Постанова КМУ №951 від 08.11.2017, що запроваджує з 1 січня 2018 року монетизацію державних субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на рівні підприємств-постачальників послуг, зокрема, ТКЕ.
    3. Розроблені зміни до Постанови КМУ № 217 від 18.06.2014 щодо вдосконалення рахунків із спеціальним режимом використання для виробників тепла з альтернативних джерел енергії.
    4. Розроблено проект закону щодо створення електронної платформи для торгівлі біопаливами (біопаливна біржа).
    5. Розроблено проект закону щодо спрощення доступу до порубкових лісових решток з метою виробництва твердого біопалива.

Ці та інші питання сектора біоенергетики  обговорювалися на конференції, яка з 2002 року щорічно об’єднує близько 200 вітчизняних і зарубіжних фахівців та є головною подією року в галузі біоенергетики в країні.

За даними International Renewable Energy Agency (IRENA), лише у 2017 р. у світі у «чистій» енергетиці з’явилося додатково 500 тисяч нових робочих місць. Загалом, у цій сфері працює понад 10 млн людей. Стрімкий розвиток «чистої» енергетики в Україні спостерігається  впродовж останніх років, зумовлює потребу у висококваліфікованих фахівцях із проектування та експлуатації «зелених» об’єктів. Тому важливою є якісна робота університетів щодо підготовки та випуску спеціалістів. Від їхніх знань та амбіцій стосовно реалізації інновацій у «зеленій» енергетиці також залежатиме майбутній розвиток цієї сфери. Водночас в країні підвищується попит на енергоаудиторів та енергоменеджерів.

 Нагадаємо, що  на базі Житомирського національного агроекологічного університету   діє лабораторія та навчально-дослідний полігон відновлювальної енергетики, де досліджується можливість використання усіх джерел відновлювальної енергії для енергозабезпечення об`єктів як соціальної, так і виробничої сфер.

Також у співпраці з викладачами ЖНАЕУ в місті у травні відкрили Центр  енергоефективності громад, першочерговими завданнями  якого є впровадження енергоефективних заходів, дослідження, розробка та впровадження проектів енергоефективності на комунальних об’єктах громад, а також навчання, підвищення рівня знань. Це актуально і для приватних помешкань, і для бюджетної сфери, і для комерційних та промислових будівель.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Відео https://www.youtube.com/watch?v=-__l5xmZzfY


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання