На території  нового кампусу першого в Україні інноваційного парку Unit.City 4 жовтня відбувся «European Circular Economy Forum-2019» (Європейський форум циркулярної економіки), який об'єднав провідних експертів з кругової економіки та лідерів галузей з ЄС та Східної Європи.

Викладачі Житомирського національного агроекологічного університету – доцент кафедри економіки і підприємництва Марина Яремова, доцент кафедри маркетингу Людмила Тарасович та доцент кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування Олександр Чайкін  також взяли участь у роботі форуму.

Дискусійні панелі заходу:

- Циркулярні міста;

- Циркулярна мода;

- Циркулярність в сільськогосподарському виробництві та продовольстві;

-  Передові технології поводження з відходами та логістика.

«Варто зазначити, що якби «продовольчі відходи» були країною, то посіли б ІІІ місце у рейтингу держав, що найбільше сприяють глобальному потеплінню після США та Китаю. В той час, як ми марнуємо готові продукти харчування, величезна кількість сільськогосподарських відходів зазвичай залишається невикористаними. Поживні рештки, наприклад, могли б стати цінним джерелом матеріалів для виробництва паперу або упаковки, добрив або енергії. На дискусійній панелі були представлені думки експертів з агропродовольчої сфери, як змінити поточну ситуації та використати можливості», – відзначив Олександр Чайкін.

Організатором події стала громадська організація ReThink. Циркулярна економіка – модель економічного розвитку, заснована на відновленні та раціональному споживанні ресурсів, альтернатива традиційній, лінійній, економіці. Характеризується створенням нових альтернативних економічних підходів, завданням яких є мінімізація негативного антропогенного впливу на довкілля.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

Усі новини