Науковці Житомирського національного агроекологічного університету – професор Т.О. Зінчук, доценти Н. М. Куцмус, О.Д. Ковальчук та В.Є. Данкевич, у рамках реалізації проекту Міністерства освіти і науки України “Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи” провели практичний тренінг у Квітневій сільській територіальній громаді Попільнянського району Житомирської області.

 

Під час заходу обговорювалися питання залучення інвестицій в умовах децентралізації та розширення повноважень новоутворених об’єднаних територіальних громад. 


Свої інвестиційні можливості громади можуть реалізувати через інфраструктурні проекти, розвиток кластерів та індустріальних парків.

Інструменти, за допомогою яких можна залучити інвестиції – стратегічне планування, управління земельними ресурсами, міжрегіональна кооперація, міжнародна технічна допомога і інвестиційні преференції. Ці інструменти можуть розвивати не тільки окремі громади, а й область і декілька регіонів одночасно.

Ключова умова для успішного розвитку громад, це – навчання нових лідерів проектному менеджменту, маркетингу та стратегічному плануванню. Чимало перспективних економічних ніш на місцях нерозвинені або взагалі відсутні.

Децентралізація створює умови для реалізації стартапів. Самоврядування має фінансові ресурси і свободу дій, які необхідно конвертувати в успішні проекти з метою вирішення наявних економічних, екологічних та соціальних проблем сільських територій.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


Онлайн-опитування “Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища”

Анкета для учителів, адміністрації закладів середньої освіти

Анкета для науково-педагогічних працівників, адміністрації закладів вищої освіти

Детальніше...


Анкети моніторингового дослідження студентів

opityv 1

Освітній портал ЖНАЕУ


Наукові конференції

Корисні посилання