На базі Національного університету біоресурсів і природокористування України 28 лютого відбулася ІІІ Міжнародна конференція  «Апітерапія в теорії та практиці», яка зібрала близько півсотні представників різних вітчизняних та іноземних організацій й установ, наукових, медичних та навчальних закладів.

Захід у рамках міжнародного проєкту  «SaveBees – Save endangered bees to improve nutrition, health and guality of life» відвідали його експерти, викладачі Житомирського національного агроекологічного університету – Світлана Фурман, Діна Лісогурська, Михайло Кривий та Ольга Лісогурська.

Під час конференції учасники представили доповіді:

• Про проєкт SaveBees. Екологія середовища, здоров'я бджіл та якість їх продуктів.
  •  Історія та сучасність апітерапії. Лікарські препарати на основі продуктів бджільництва.
  •  Апітерапія в лікуванні дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта і суглобів;
  •  Розробка та впровадження монографій (сертифікатів) на апіпродукти в державну фармакопею України.
  •  Розробка складу і технології гелю на основі прополісу та кислоти азелаїнової для лікування вугрової хвороби.
  •  Виробництво, застосування та клінічні дослідження супозиторіїв з продуктами бджільництва.
  •  Клінічні результати використання апіпродуктів у лікуванні онкології та урології.
  •  Гомогенат трутневих личинок як продукт системної дії.
  •  Роль та місце апітерапії в комбустіології.
  •  Багаторівнева полісистемна апітерапія.

Також програмою заходу були передбачені екскурсії  до Музею бджільництва, медоносних і лікарських рослин, Голосіївської навчально-дослідної пасіки.

Пресслужба Поліського національного університету