Завершилося міжнародне стажування на базі Поморської академії у Слупську (Польща) докторів наук Житомирського національного агроекологічного університету –  Олени Житової, Тетяни Кот і Світлани Гуральської.

«Програма стажування була досить змістовною, продуктивною і цікавою. Лекторами під час стажування виступили д.б.н. Анна Ярошевич, д.б.н. Микола Овчаренко та д.б.н. Олег Александрович, які підготували для нас низку заходів, направлених на отримання Європейського досвіду в організації науки та освіти вищих навчальних закладів Польщі. Зацікавленість викликала тема науково-дослідних міжнародних освітніх проєктів у науковій перспективі ЕС, науково-дослідні програми і участь у них українських та польських науковців, – наголосила Світлана Гуральська. –  Також ознайомилися з напрямками роботи лабораторій зоології, фізіології і мікробіології. Відбулось обговорення переваг та недоліків дистанційної форми викладання природничих дисциплін. Відвідали та опрацювали бібліотечний фонд Поморської Академії. Відбулась експедиція до Словінського заповідника та Балтійського узбережжя в м. Устка з метою ознайомлення з організацією природоохоронних робіт у рекреаційних зонах із високим рівнем антропогенного навантаження».

Учасники стажування зустрічалися зі студентами з України та проводили виїзне засідання студентського наукового гуртка на тему «Порівняльна характеристика фаун Поморського Воєводства та Українського Полісся». Вони взяли участь у проведенні лекційних і лабораторних занять із дисциплін "Зоологія", "Фізіологія тварин", "Еволюційна екологія", а також у проведенні бінарних занять та консультацій.  Ознайомились з дидактичними планами, навчальними програмами з курсів дисциплін «Біологія», «Гістологія», «Анатомія», а також з науковими проєктами, які здійснюються викладачами-науковцями в Академії, методами досліджень та обладнанням, на якому вони виконуються. Відвідали історичну частину м. Слупськ і м. Устка Поморського воєводства, ознайомилися з історією цих міст.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету