У 2018 році 4 міста в Україні підписали меморандум з 350.org про перехід на 100% ВДЕ до 2050 року.

У лютому 2019 року  стартувала програма “Активуй Енергію”  для спільної роботи над кампаніями по переходу міст на 100% ВДЕ. Це серія вебінарів, тренінгів, подій, мікро-грантів, спільнодії (всеукраїнських акцій), менторських сесій та розвитку тебе як кліматичної активістки/активіста та твоєї ініціативи, команди чи організації.

Перший тренінг програми відбувся у Миколаєві, а серед його учасників були викладачі кафедри  екологічної безпеки та економіки природокористування Житомирського національного агроекологічного університету  Анастасія Лесь та Анастасія Ращенко 

 Зокрема, 9 команд з усієї країни напрацьовували власні стратегії  у впровадженні  кампанії 100%  ВДЕ.  Після проходження тренінгу кожна команда чи одна особа, яка хоче створити команду і вести кампанію 100% ВДЕ в своєму місті,  може подати заявку на фінансування заходів кампанії та базові витрати для її ведення (до 1000 USD).

 70% міст міст світу відчувають наслідки зміни клімату, а 90% міст зосереджені в прибережних зонах вже страждають від підтоплення. Зміни клімату проявляються в Україні. Аномальна спека у південних регіонах, нестримні підтоплення та шквальні грозові дощі у Києві, Львові – це виклик для кожного міста й селища країни. Українські міста ризикують не лише комфортом, економічною, екологічною привабливістю, а й життям і здоров’ям жителів. Рішення – збільшення частки відновлюваної енергії та комплексні плани з адаптації громад до кліматичних змін. В Україні вже 4 міста заявили про ціль – 100% використання відновлюваної енергетики до 2050 року аби вчасно адаптуватися до кліматичних змін та прискорити енергетичний перехід України.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Корисні посилання