У Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми розвитку лісової таксації, лісовпорядкування та інвентаризації лісів», присвячена 110-річчю від народження фундатора наукової школи лісової таксації, доктора сільськогосподарських наук, професора Нікітіна Костянтина Євлампійовича (1908–1987).

Для участі у науковій конференції свої матеріали представили вчені з Австрії, Білорусі, Польщі, Японії та з багатьох установ України, зокрема з Житомирського національного агроекологічного університету (м. Житомир), Національного лісотехнічного університету України (м. Львів), Українського ордена «Знак Пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького (м. Харків), , ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» (м. Бережани) та ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» (м. Боярка).

Виробничі установи були представлені провідними співробітниками ВО «Укрдержліспроект», ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» та лісогосподарських підприємств.

Наукові доповіді учасників конференції були зосереджені на проблемі реалізації інвентаризації лісів, створення й запровадження дистанційних методів та технологій для таксації лісів, функціонування системи електронного обліку деревини, розвитку лісовпорядкування з урахуванням вимог лісової сертифікації та удосконалення протипожежного впорядкування лісів.

Досвід наукових доповідей підвищували аспіранти і студенти на спеціальній тематичній секції, де молоді дослідники презентували результати оригінальних досліджень у галузі лісової таксації, сертифікації лісів, оцінювання енергетичного потенціалу лісових насаджень, моніторингу пожеж та інших актуальних питань.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Корисні посилання