У ЖДУ ім. І. Франка 2 жовтня  відбулися громадські консультації щодо приєднання України до Мінаматської конвенції.  На зустрічі були присутні заступник громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Олена   Пащенко, науковці, студенти, вчителі, представники влади.

Також участь в обговоренні взяли викладачі Житомирського національного агроекологічного університету.

Нагадаємо, що Мінаматську конвенцію з 2013 р. підписали близько 130 країн, 94 вже затвердили її. Метою цієї конвенції є захист здоров'я людини та навколишнього середовища від антропогенних викидів та вивільнень ртуті, яка належить до І класу надзвичайно небезпечних речовин. Основні положення конвенції стосуються поступової заборони виробництва деяких приладів із вмістом ртуті, а також обов’язкове припинення її видобування. Мова йде, перш за все, про люмінесцентні лампи із вмістом ртуті, неелектронні вимірювальні прилади (в тому числі термометри, барометри, сфігмоманометри), деякі медичні препарати, пломбуючі стоматологічні матеріали, косметику. Для окремих продуктів, які не мають екологічно безпечних аналогів,  встановлені винятки.

За ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України  відповідні обговорення вже пройшли у семи областях країни, на черзі – решта регіонів.

Житомирський національний агроекологічний університет