У ЖДУ ім. І. Франка 2 жовтня  відбулися громадські консультації щодо приєднання України до Мінаматської конвенції.  На зустрічі були присутні заступник громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Олена   Пащенко, науковці, студенти, вчителі, представники влади.

Також участь в обговоренні взяли викладачі Житомирського національного агроекологічного університету.

Нагадаємо, що Мінаматську конвенцію з 2013 р. підписали близько 130 країн, 94 вже затвердили її. Метою цієї конвенції є захист здоров'я людини та навколишнього середовища від антропогенних викидів та вивільнень ртуті, яка належить до І класу надзвичайно небезпечних речовин. Основні положення конвенції стосуються поступової заборони виробництва деяких приладів із вмістом ртуті, а також обов’язкове припинення її видобування. Мова йде, перш за все, про люмінесцентні лампи із вмістом ртуті, неелектронні вимірювальні прилади (в тому числі термометри, барометри, сфігмоманометри), деякі медичні препарати, пломбуючі стоматологічні матеріали, косметику. Для окремих продуктів, які не мають екологічно безпечних аналогів,  встановлені винятки.

За ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України  відповідні обговорення вже пройшли у семи областях країни, на черзі – решта регіонів.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Житомирський національний агроекологічний університет


Онлайн-опитування “Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища”

Анкета для учителів, адміністрації закладів середньої освіти

Анкета для науково-педагогічних працівників, адміністрації закладів вищої освіти

Детальніше...


Онлайн-опитування "Впровадження автономності українських закладів вищої освіти в контексті європейського досвіду університетської автономії" 

Детальніше...


Тест з охорони праці 

 


Анкети моніторингового дослідження студентів

Korolov.Kosmos.Zhitomir

Освітній портал ЖНАЕУ


Корисні посилання