Протягом 21–22 червня   у селищі Городниця (Городницької ОТГ, Новоград-Волинський район) за ініціативи Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного в рамках програми U-LEAD спільно з Європейським Союзом та Мінрегіоном України, відбувся молодіжний форум «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації».

Мета заходу – розбудова активних та дієвих команд молоді в громадах та розробку проектів програм молодіжної політики ОТГ.

Для роботи із молодіжними командами Городницької, Баранівської, Любарської, Семенівської, Коростишівської, Довбиської ОТГ та м. Житомир (80 учасників) було запрошено   експертів з питань молодіжної політики, проектного менеджменту, представників житомирських  закладів вищої освіти.

Житомирський національний агроекологічний університет як проактивний партнер Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування традиційно взяв участь у заході, пов’язаному із створенням у регіоні, зокрема в ОТГ, креативного простору прийняття управлінських рішень у сфері освіти, кар’єрного розвитку молоді, особистісного зростання школярів та студентства.

Програма форуму передбачала панельну дискусію на тему «Роль молоді у розвитку громад», профорієнтаційний інтерактив для учнівської аудиторії з проблематики комунікацій та компетентностей сучасної успішної особистості, тренінг із проектного менеджменту, презентація кейсів молодіжного підприємництва, а також навчальне таборування за модерування Житомирської обласної організації «Пласт».

Особливу увагу під час роботи форуму було  зосереджено на можливостях сучасних університетів, в т.ч. ЖНАЕУ, щодо формування сприятливого середовища для трансферу знань, напрацюванню вмінь та навичок у сфері проектного менеджменту, а також формуванню культури ініціативної участі молоді у місцевому самоврядуванні.