За ініціативи Посольства Франції в Україні та НМЦ «Агроосвіта» 21 квітня відбувся круглий стіл «Досвід створення та функціонування агропродовольчих кластерів на прикладі «Vitagora» (Франція) та перспективи для українських аграрних університетів».

На заході були присутні: радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен, представники Миколаївського і Білоцерківського НАТУ, Житомирського  національного агроекологічного університету (декан факультету інженерії та енергетики Ярослав Ярош та  завідувач кафедри механіки та інженерії агроекосистем Савелій Кухарець), НУБіП та ПДАА, керівники українських кластерів, Інституту землеробства УААН, Українського інституту експертизи сортів рослин та співробітники НМЦ «Агроосвіта».

Презентація Селін Рено зацікавила українських фахівців і надала поштовх для обговорення майбутньої співпраці українців з французьким кластером Vitagora.

Крім того, було обговорено можливість спільної участі у міжнародних програмах та проектах, зокрема проекті «Горизонт», який є дуже цікавим для українських науковців.  

Нагадаємо, що рівно рік тому в Житомирському національному агроекологічному університеті відбулося підписання угоди про створення Поліського екологічного кластера.

Зокрема, усвідомлюючи необхідність об’єднання зусиль заради вирішення екологічних проблем, які існують у державі, 17 навчальних закладів, наукових установ та підприємств екологічного спрямування Полісся України (Житомирська, Рівненська, Волинська та Чернігівська області) досягли згоди щодо створення Поліського екологічного кластера.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки 
України

Баннер Інформаційно-аналітичного порталу про вищу освіту в Україні та за кордоном

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни

Баннер Міністерство освіти і науки України


EUROSCI Network Zhytomyr National Agroecological University

 

Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства

 

Центр Полісся Органік

 

ЕРК Відродження

 

Програма Еразмус+ освітній модуль Жан Моне проект