У Житомирській області тривають заходи  щодо посилення роз'яснювальної роботи з громадськістю з питань, що відносяться до компетенції Держпродспоживслужби.

Зокрема, 6 лютого у Житомирському та Народицькому районах було проведено семінари, де обговорювалася тематика безпечного застосування пестицидів і агрохімікатів та недопущення отруєння і загибелі бджіл.

До участі у заходах були запрошені керівники та агрономи сільськогосподарських підприємств, пасічники, представники органів місцевого самоврядування.

На семінарі у якості доповідача  виступив завідувач кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології Житомирського національного агроекологічного університету Олександр Галатюк.

Він розповів присутнім про особливості діагностики отруєння та процедуру складання акту, надав фахові консультації щодо впливу пестицидів на живі організми, ризики та наслідки інтоксикації, хвороби бджіл.

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС у Житомирській області ознайомили учасників семінару з переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.  Керівникам та агрономам сільськогосподарських підприємств району наголосили про обов'язкову наявність у працівників господарств допусків та посвідчень на право роботи з пестицидами та агрохімікатами. Крім цього, йшлося про  необхідність обов'язкового попереднього інформування пасічників про майбутню хімічну обробку.

Нагадаємо, шо на базі ЖНАЕУ діє ГО  «Клуб професійних пасічників Житомирщини».

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету