Вже дванадцятий рік поспіль міжнародна конференція «Енергія з біомаси» об'єднує представників одного з найбільш динамічних секторів української економіки останніх років. Цей захід започаткували ще тоді, коли термін біоенергетика викликав зовсім інші асоціації, аніж виробництво енергї з такого відновлюваного та альтернативного до викопних палив ресурсу, як біомаса.

Цьогоріч у Києві  конференція протягом 20–21 вересня зібрала близького 200 учасників з України, Нідерландів, Литви, Німеччини, Франції, США, Польші, Словаччини, Чехії, серед яких також представники факультету інженерії та енергетики Житомирського національного агроекологічного університету.

Про важливість піднятих на заході питань свідчить і присутність почесних гостей. Зокрема, у церемонії відкриття конференції взяли участь Народний депутат України, в.о. Голови комітету ПЕК Верховної Ради України Олександр Домбровський, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, Голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, Директор Інституту технічної теплофізики НАН України Юрій Снєжкін, Голова Програми зі співробітництва у сфері біоенергетики Міжнародного енергетичного агентства (IEA), Старший Радник Програми "Biobased Energy" ((Нідерланди) Кейс Квант, Президент Всесвітньої Біоенергетичної асоціації (WBA) Ремігіус Лапінскас та інші.

На  відкритті також були представлені номінації та номінанти премії «Золотий міскантус» – біоенергетичного оскара України, започаткованого журналом «Біоенергетика».

«На конференції розглядаються надзвичайно корисні та актуальні для нашої країни питання – питання енергетичної безпеки», відзначає завідувач кафедри механіки та інженерії агроекосистем ЖНАЕУ Савелій Кухарець.

Нагадаємо, що у Житомирському національному агроекологічному університеті взялися за реалізацію проекту  ЕРК «Відродження». Забезпечуватиме живленням цей комплекс, за словами Кухарця, власний Центр відновлювальної енергетики (сучасна твердопаливна котельня, комплекс сонячних батарей, біодизельна установка та біодизельний електрогенератор), а ще мають намір встановити станцію для заправки електромобілів.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни