Відповідно до проекту «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі України, що впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРОН) в Україні за підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ)  протягом 20–21 березня відбулася  дводенна ознайомча поїздка   по біоенергетичним об’єктам Київської, Черкаської та Житомирської областей.

Участь  у заході взяла доцент кафедри процесів, машин і обладнання в агроінженерії факультету інженерії та енергетики  Житомирського національного агроекологічного університету Олена Сукманюк.

Мета поїздки – ознайомлення з передовими та кращими практиками використання широкого потенціалу сільськогосподарської біомаси країни для муніципального тепло- та гарячого водопостачання.

Учасники мали змогу оглянути діючу котельню з котлом «Волинь-Кальвіс», що знаходиться в ТЦ «Academ City» у Києв, потужність якого 400+500 кВт, де в якості палива використовуються пелети з соняшника.

Також оглянули плантації енергетичних культур (міскантус, свічграс, верба, тополя та інших) Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН с. Ксаверівка Друга, Васильківського району Київської області.

Здійснили візит на підприємство з виробництва котлів ТОВ «АВЕР-ТЕХ», які працюють на сільськогосподарській біомасі, а також оглянули лінію з виробництва гранул з соломи  м. Умань.

У с. Кочубеївка Уманського району оглянули лінію з виробництва брикетів з соломи ТОВ «АмеліАРТ Україна», яка може монтуватись як стаціонарно, на місці виробництва брикетів, так і мобільно на причепі, що дає змогу переробляти солому в брикети безпосередньо на полі відразу після збирання врожаю зернових культур.

На відміну від паливних пелет, для спалювання яких потрібні спеціальні котли для твердого палива, солом’яні брикети можуть спалюватися у будь-яких котлах, пічках тощо.

У с. Маркуші Бердичівського району Житомирської області оглянули плантації енергетичної тополі 40 га, ТОВ «БІОПРОЕКТ» для виробництва паливної щепи. Директор даної компанії Жерар де Ля Салль відкрив всі тонкощі закладання плантацій енергетичних дерев та догляду за ними.

Завершальним об’єктом даної поїдки була котельня з твердопаливним котлом «Крігер» с. Зарічани Житомирського району. В якості палива використовується будь-яка сільськогосподарська сировина з вологістю до 55%.