Доцент кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування Житомирського національного агроекологічного університету Ольга Климчик 5 березня взяла участь у програмі «Відкрита студія»  на  телеканалі СК1 за  темою «Відмовитися від пластику».

Гостями «Відкритої студії»  також стали – Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку Житомирської міськради, Борис Пахолюк, директор КУ «Агенція розвитку міста» Житомирської міськради, Марія Уланова, волонтер.

Інформаційним приводом для обговорення проблеми використання поліетиленових пакетів стало те, що наприкінці лютого цього року на сайті мерії з’явився «Проект рішення міської ради», в якому рекомендувалося суб’єктам господарювання у сфері торгівлі обмежити використання пластикових пакетиків, а покупцям пропонувалась альтернатива: паперові пакети, торби з тканини тощо.

Гості студії  активно обговорювали питання, чи готове наразі наше суспільство відмовитися від пластику і які дії для цього потрібно вжити.

Значну увагу під час бесіди було приділено проблемі накопичення значних обсягів поліетиленового сміття у довкіллі. Зокрема, піднімалося питання стосовно екологічних наслідків потрапляння пластикових пакетів та інших полімерних виробів у навколишнє середовище.

Учасники програми з'ясовували, яким чином можна вирішити дану екологічну проблему; розкривали можливі альтернативні варіанти на противагу пластиковому пакуванню, підсумовували сучасний стан в Україні щодо утилізації пластикових відходів, у тому числі поліетиленових пляшок.     

Крім того, розглядався досвід європейських країн стосовно вирішення даної проблеми. Також гості студії шукали відповідь на питання: як впровадити в нашій країні досвід інших країн щодо поводження з пластиковими відходами та яким чином стимулювати українське суспільство відмовитися від пластику або принаймні суттєво зменшити його використання.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання